Jump to content
Българският форум за музиканти

Bakers Guitars


Slacoth

Recommended Posts

Вече "пуснаха в обръщение" сайт за тази все още "малко-инкогнито" марка китари.

Повечето страници в сайта тепърва ще се допълват, но се вижда, че тенденцията е да има пълна информация за всеки конкретен модел, подадена директно от производителя.

 

ЛИНК

 

П.С. - да не се бърка с Baker Guitars, които предлагат по-високо качество за доста повече пари.

Докато Baker предлагат ръчна изработка, Bakers имат серийно произведени инструменти.

Леговището на фирмата е в Германия.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лъжа ако кажа, че всеки ден откривам все повече инфо за тези китари, при положение, че ползвам една и съща ключова фраза в търсачката.По този начин се натъкнах на един чудесен сайт, бъкан с информация.

 

Всеки търси възможно по-високо качество на ниски цени.

 

Еми разгледайте и споделете своите впечатления (цъквате на снимките).

 

60351312_1_detail.jpg

 

... и моята хубавица, само че по нощтница :) :

 

60350659_1.jpg

 

А ТУК са всички останали модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз и преди съм се натъквал на тази марка, германският ибей даже е залят с тях. Горе-долу хавата е същата като подобните на тази марка, Dimavery и Harley Benton(може да има и други, но поне за тези сега се сещам). Китари от тези марки се водят designed in Germany, made in China и съответно не може да се очаква(по мое лично мнение) добро качество на изработката камо ли на материалите. Но пък може и да греша, тъй като по всичко личи, че са насочени основно за немския пазар и Европа, а тук специално се гледа много сериозно на контрола на качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
от тези марки не може да се очаква добро качество на изработката камо ли на материалите

 

И аз бях скептично настроен, обаче като отявлен фен на "SG контура" намерих оферта и си купих една такава китара модел - Bakers SG-Style.

Не че имах нужда от въпросната покупка, но офертата си струваше, пък беше и черна. :)

Сега, не бих тръгнал да правя помпозни изказвания, все пак притежавам Jackson DXMG Dinky HZ (което е качествена Японска китара, та била и среден клас), но мога да кажа, че този път любопитството ми не ме подведе.Затова пуснах и тази тема, защото знам че голяма част от хората нямат възможност да си вземат китара за хилядарка, че камо ли нагоре, а тези китари са добри.

 

Китарата се отличава с качествен хардуер (сведенията ми са, че е южно-корейски), тонематик бридж (друга моя мечта), а адаптерите вадят много топъл и цветен звук.Усещането при свирене с тези адаптери е изключително.

Може би именно това, че не е "шредърска китара" ме е впечатлило, като нещо ново и различно за мен.

 

Когато имам време ще направя записи, като сравня Джаксъна и "Бейкролса" :) , сигурно би било интересно съпоставяне. :greenangel:

 

Като допълнение засега мога да кажа, че тъй като смених стоковите струни с десетки, китарата предостави пълна свобода на желания от мен сет-ъп.Тръс-роуда се движи леко и стегнато, понеже дъгата на грифа беше "dead" и се наложи да се врътне.

 

На този етап съм установил един недостатък - нъта е прекомерно висок, което възпрепятства постигането на по-нисък от нормалния екшън.Най-вероятно ще купя един втори нът и ако с него няма браждене, ще пилна оригиналния, защото пластмасата му е много яка и не искам да го прецаквам.

 

Ако има интерес към темата бих направил и няколко детайлни снимки.

 

Не знам доколко има значение, но теглото й се доближава до четирите килограма.Споменах ли, че е сет-нек? :D

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на мен ще ми е интересно да науча малко повече за тези китари; мнението което изказах по-горе е чисто субективно и нямам пряк опит с електрическите от тази марка, така че както писах - може и да греша. Ако ти се занимава направи някоя друга снимка и напиши нещо като ревю, за да може да се направи пряко сравнение с други подобни марки. Предполагам, че ще е интересно и за другите, които тепърва ще си купуват китара и са се спрели на нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.