Jump to content
Българският форум за музиканти

Комбо или кабинет


barbapapa

Recommended Posts

Привет,

 

бихте ли ми помогнали в избора - комбо или кабинет?

Какви са положителните и отрицателните страни на двата варианта?

 

 

Каква конфигурация бихте препоръчали - идеята е да става за свирене на живо в клубове тип о шипка, фенс и други, но да не е е 60 кг.

Цена около 1500 лв. - какви конкретни модели препоръчвате.

 

басът е jazz bass fender i yamaha - не знам кой модел с пет струни..

 

 

Благодаря в аванс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... По-лесно за мъкнене е комбото, но аз лично съм се спрял на варианта за кабинет + амп + преамп. Така ако нещо не ми харесва мога да смеяня само едно от трите, както и ако не ми се мъкне голям кабинет мога да взема по-малкия... ако си направя такъв скоро :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По начинът, по който си си задал въпроса, мога да ти отговоря следното: вземи си комбо, 'щото с кабинета можеш само да се снимаш, тъй като са му нужни и други компоненти, прочети мнението на ludmata

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбото е компактно, но според мен е по-неудобно за носене, защото вдигаш всичко наведнъж. Най-често трябват двама човека. Един усилвател клас Д тежи между 1 и 4 кг. Към усилвателя можеш да добавяш различни кабинети според това каква мощност ти трябва. Преамп не ти трябва. Говоря за нещо подобно на това: ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в двата случая приеми, че ще влачиш. В рамките на посочените финанси аз бих се оглеждал по-скоро за комбо вариант - опции са следните:

 

Hughes&Kettner - Bass Kick серия;

Gallien Krueger - Backline серия;

Ashdown - MAG серия;

Fender - Bassman и Rumble серии.

 

Също така Laney и Hartke имат модели, които се вписват в тази категория, или Warwick - Sweet 15.3, например. Не си казал за каква точно музика иде реч, но според мен 2-те най-удачни конфигурации за говорители са 2х10" и 1х15", с допълнителна хорна. Като мощност - поне 150W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз нямам много личен опит с комботата, но ако не си отхвърлил варианта секънд хенд мога да ти предложа конфигурация кабинет 2х10 с "глава" състояща се от отделни компоненти преамп и стерео стъпало монтирани в кейс !

Тежи доста повече от модерните клас Д усилватели, но пък цялата система с качествени кабинет и преамп и вършещо работа стъпало ще ти струва по-малко от споменатия бюджет !

Доста време въпросния риг ми служи вярно, но беше заменен с по-висок клас и по-тежка категория, за съжаление и буквално, но...:-)

Комботата които съм пробвал /с 15-ка или 2 десетки/ дори и доста скъпи модели, като SWR redhead например, не могат да се сравнят като ниски и пънч с въпросния риг, и според мен основната разлика е от кабинета 2х10 на Ампег!

Ако искаш безкомпромисен звук и малко килограми, колегата chobby има страхотни примери, но ценовия клас е малко по-различен ! Ако искаш да пробваш ми пиши л.с. намирам се в София !

Успех с покупката и с музиката !

Б.

Редактирано от bobyr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За усилвателите клас Д, всичко е хубаво, но цената... цената е височка, поне за мен и затова мъкна 400W 20 килограмово стъпало за 200 лева на втора ръка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-удачната комбинация е усилвател +кабинет/ти.След дълго пробване и търсене,ето я моята "истина" в момента-1200 вата безкомпромисен звук,с общо тегло+усилвателя 40кг,и се побира в багажника на колата+китарата с куфара :yes:

145676189920643816551279123222oMkx32NVNa66NulqPpmD.JPG

76877696413357444111279123241GOHGfpAEXMuDRwU5cxAb.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красота,

 

това отдолу 1212 ли е?

 

Между другото от твоите семпли и коментари се зарибих и си поръчах EBS Multicomp от който съм изключително доволен. А Радиал-а с който се сдобих пак благодарение на теб ми върши супер работа за 2 баса! Съжалявам, че не успях за бас срещата !При удобен случай с удоволствие ще почерпя !

 

Благодаря за ценните насоки и вдъхновението !

 

Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,това "отдолу" е Schroeder,1212 Light,800 вата на 8 ома-http://www.schroedercabinets.com/1212.htm

За Radial и EBS сам си се убедил,че са много качественни и удобни за работа.Когато сравниш тези продукти с нещо по-масово,тогава спираш да се чудиш защо са и по-скъпи :greenangel:

 

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Какво мислите ето за това - Fender® Bassman® 250/210 250-watt Bass Combo Amplifier w/2x10" speakers

 

http://www.activemusician.com/item--EM.234-5700-010

 

Става ли за живо свирене, какви недостатъци има

Редактирано от barbapapa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Искам да попитам... взех една соло китара и мисля да си свиря на басовото кубе с нея..

таа..не съм много запознат - каква ще е разликата басово-китарно кубе/ бас-соло китара?

Знам,че на китарно кубе да се свири с бас - говорителя може да изпуши, а обратното? какъв е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.