Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптори - общи въпроси - питане.


H.R.

Recommended Posts

За себе си съм ррешил следното. Когато заподозра адаптерите си, че не ме кефят, ще им сложа по един сорсов повторител с полеви транзистор и тонът им ще се промени неузнаваемо към по-добро, демек ще заработят като активни. Чак след това ще мисля за С.Дънкан, Димарцио и другите 200 левови решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За себе си съм ррешил следното. Когато заподозра адаптерите си, че не ме кефят, ще им сложа по един сорсов повторител с полеви транзистор и тонът им ще се промени неузнаваемо към по-добро, демек ще заработят като активни. Чак след това ще мисля за С.Дънкан, Димарцио и другите 200 левови решения.

Чакай малко сега,намираш се в раздела китара,тук хората не са запознати с тези неща,да не си говорим за сорс,дрейн и полеваци.... ^_^

Тук се говори конкретно за адаптерите и какво е най-доброто решение за даден човек.Който иска и има парички ще свири с пластмасов паралелепипет,на който пише EMG...нали за това питат хората,един вид не се прецакат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те повечето хора и с адаптерите не са запознати, ама си говорят за ъпгрейди. Нищо не му пречи на китариста да иде при някой специалист и да му каже "Виж тука един какво решение предлага. Можеш ли да го направиш и колко ще струва?" Ще струва колкото половин S.D. и всички ще са доволни, вкл. търговците на батерийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да предположим, че научиш всичко за ативните/пасивните и постигнеш звука на Слаш, Пейдж и още двама-трима. Това ще промени ли твоето свирене? Всичко ли си казал с пръстите си, та да трябва да го доизказваш с адаптера? Бъди сигурен, че в ръцете и главата ти има много повече музика, отколкото в адаптера, ефекта и ампа.
- много точно изказване :cheers:

 

Да ви кажа с ръка на сърцето - най-много имам нужда от нови пръсти и талант и неограничено свободно време (фантазия не ми липсва). Просто исках да разбера ще се подобри ли звука на тази аматьорска китара ако сложа по-хубав адаптор

 

Аз съм убеден,че ако си сложиш някой по свестен адаптер,бих казал,че почти няма да има значение какъв ще е той,тона на китара ще живне.Просто си купи адаптер с по-голямо изходно ниво,не е задължително да е прекалено скъп и да е нов
- ей това исках да чуя от някой :) -

 

Благодаря и за информацията ,че не е добре да се смесват активен и пасивен адаптор. Дори и почти нищо да не разбирам от електроника - щом са с различни съпротивления (вътрешни) ....вероятно и при свирене , когато се превключва от единия адаптор към другия ще се установи неприятна разлика в нивото ..ъъъъъ в силата на звука. :blush:

Засега се насочвам просто към един пасивен humbucker.

Благодаря за всички съвети отново !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно новите пръсти - много помага да посвириш интензивно на кухарка за месец и после да се върнеш към електрическата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.