Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно Тремоло.


Recommended Posts

Привет на всички колеги!!! :)Накратко имам Stratocaster който е с Vintage style tremolo което искам да заменя с новото(не чак толкова ново)American Стандарт Трем..Проблема е че старото е с 6 видий а новото знаете с два държача.Така,въпросът ми е дали въобще може да се смени и мога ли да го монтирам сам без да попилея инструмента. :hysterical: Също по запознатите да кажат с какъв номер бургия става!!!

Далече съм от вкъщи и се налага да го направя сам(а и да се позанимавам ;) ),ще съм благодарен на всяка помощ от вас колеги!!!!!Иначе майстора е идеалния вариант.Но!!

 

 

Поздрави Дидо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега! Така може да се направи прехода от 6 към 2 дупки. Много хора го правят. Аз лично не бих седнал сам да го правя защото съм мега бездарен и несръчен. По принцип темата ти е за "Изработка и ремонт" където ще ти помогнат повече хората.Нема се плашиш възможно е , не е чак толкова тежка процедура, но трябва да се внимава, защото аз съм патил от тремоло към флойд, което е 90% същото като при теб и когато не се направи както трябва става мазало.Внимавай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо бургия е турска архаична дума.

 

Казва се свредло. Добре е да се премери с шублер вътрешния диаметър на винта с който се монтира тремолото и съответно да се намери свредло със същия димаетър , също така да се премери на каква дълбочина ще влиза винта и да се ограничи свредлото да е на същата.

 

Аз не виждам какъв бенефит ще извлечеш като подмениш тремолото но ти си знаеш най добре....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влезнах да се изкъпя и ми дойде подобна мисъл като на Дими. Искам да ти кажа, че според е по-добре да си взеше качествено тремоло с 6 дупки, а не да се занимаваш с "копане" . И в този ред на мисли да си те питам - зашо искаш такова тремоло??? Аз бих си взел едно качествено с 6 дупки, както и правя. Добри тремоло системи се предлагат от Schaller, Wilkinson и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не дълбай сам, човек, намери си други занимания за свободното време!

Що се отнася до 2- vs. 6-point тремоло, за разлика от преждеизказалите се аз подкрепям идеята, защото сам съм минал през този преход и мисля, че предимствата са очевидни, но пази Боже да навлизам в спор по тази тема ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал следното:

Ако китарата ти е Фендер Стратокастър и си решил сериозно да сменяш тремолото с двуточково, то

направи го с тремоло от Американ Делукс сериите. Много по - качествено е, но за сметка на това е скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо бургия е турска архаична дума.

 

Казва се свредло. Добре е да се премери с шублер вътрешния диаметър на винта с който се монтира тремолото и съответно да се намери свредло със същия димаетър , също така да се премери на каква дълбочина ще влиза винта и да се ограничи свредлото да е на същата.

 

Аз не виждам какъв бенефит ще извлечеш като подмениш тремолото но ти си знаеш най добре....

 

 

И на мен ми се стори доста глупава,но се оказа че в тази област със сведлата съм неграмотен!! :crying: sorry!!!

 

Винаги съм ползвал Американ стандарт тремоло,винтъча ми е малко ограничен тоест първото клони малко към флойд!!!

Благодарско за съветите!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички колеги за съветите,ще ми помогнат!Така,първият ми страт беше Американ стандарт с двуточково тремоло което е доста по подвижно от това което имам сега,,а и се оказа че съм привикнал доста към него!!!Китарата е стар Чарвел от тия дето Гери Мур свиреше на тях едно време ,но незнайно защо не е с флойд а с тремоло!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги изчезвам че халтурата ме зове :crying: и трябва да се вадят пари!!Довечера отново ще съм в нета и ще дискутираме!!

Благодаря на всички за помоща!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.