Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно купуване на акустична китара


Recommended Posts

Здравейте!

 

От 3 месеца ходя на уроци по акустична китара. Досега свирех с една древна Кремона Джипсон от чичо ми, но тя е много стара (сигурно има 30 години) и не звучи добре. Сега имам възможност да си купя нова акустична китара (с метални струни). Бих искал да ме посъветвате от кой магазин да я взема, за какво трябва да внимавам при покупката и точно каква (като марка и модел) да взема. Намирам се в София. Бюджетът ми е до 200 лева. Засега свиря само за удоволствие, но все пак искам нещо качествено, което да звучи добре. Друг въпрос, който имам, е, дали калъфът за китара е включен в цената при покупката.

 

Благодаря предварително за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помоли учителят ти,ако има възможност,да дойде с теб и заедно да изберете китара.Той,предполагам,може да прецени коя е подходяща и коя не.А дали в цената влиза евентуално калъф,ще разбереш в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата, че последният ми урок до есента е този вторник, а мога най-рано края на следващата седмица да отида за китара. Учителката ми няма да е на разположение през ваканцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай аз не се наемам да давам акъл какво да си купиш,защото ще е на сляпо.

Пък и не съм пил алкохол от два дни,разумът започва да надделява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами попитай нея да те свърже с някой, който може да дойде с теб. Инак в магазина, типично по български, очаквай съвети в стил "да пробутаме стоката".

 

Колкото до другия ти въпрос, определено инвестирай максималната част от бюджета си в китара, а не в китара и калъф :thumbs_up: За калъфа има време. Най-малкото в началото ще свириш само вкъщи и с достатъчно пазене няма страшно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека учителят ти да дойде с теб преди да замине, въпреки че нямаш пари. Да ти избере китара и да ги помолиш да ти я запазят няколко дена докато им занесеш парите. В краен случай им остави 20-30лв капаро, сума която предполагам би могъл да намериш предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си като мене едно Factor- че LA39N http://i.data.bg/07/11/10/657341.jpg , много приличен звук вади за тея пари. Това е лично мнение :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ абсурд...

твое ли4но и вярно о4евидно са две много разли4ни неща.

имам въпросното нищо (заради 5-годишния ми син) но това не е инструмент.

в пъти по-зле е от древните Кремони с дебелите сапове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Орфей Джипсон, а кремона нямат такъв модел

 

Прочети из форума има достатъчно такива теми, ако за 2-3 дена прочетеш това което е изписано, сам ще разбереш какво трябва да направиш.

Ако те мързи мрънкаш на учителя да ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Да, не е Кремона, Орфей е, моя грешка. Благодаря за отговорите все пак. Ще потърся по-внимателно.

Редактирано от To Mega Therion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

 

Вчера минах по музикалните магазини и си харесах една китара Fender (CD-60 мисля, че беше), черна. Струваше 140 лева. Можете ли да ми дадете мнение за такава китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре, кога е паднала на 140лв? ;) Аз имам същата, но я купих преди 2год за 260лв ! Тя е с по-къса мензура и дебел гриф. Струните трябва да са не по-тънки от 12-ки, за да не фалшивее. Звука е добър. Препоръчвам ти я! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя е с по-къса мензура и дебел гриф. Струните трябва да са не по-тънки от 12-ки, за да не фалшивее.

ако това е вярно, препоръчвам на автора да провери в магазина с какви струни е китарата и ако е с 12ки, да посвири малко повече на нея, за да се убеди, че няма да му създават много проблеми заради размера

 

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

 

Вчера минах по музикалните магазини и си харесах една китара Fender (CD-60 мисля, че беше), черна. Струваше 140 лева. Можете ли да ми дадете мнение за такава китара?

 

Аз самият имам Fender CD-60 CE, т.е. електроакустичния модел. Китарата е страхотна. Направо не мога да повярвам, че си я намерил толкова евтино.

Както и да е, заради особеностите, които споменаха по-горе, ще е добре да я пробваш дали ти е удобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.