Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Rc-2 Loop Station


Recommended Posts

Добър вечер :)

искам да си направя това :

http://www.bosscorp.co.jp/products/en/RC-2/index.html

 

Обаче не му намирам схемата в google. :/

Дали някой я има ? Не съм много претенциозен, съгласен съм и на друга схема за такова камионче(loop station) с Play, Stop, Record такива функции :pray:

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз бях гледал как да си направиш mp3 плейър с микроконтролери, то от тва до луупера не е голямо разстоянието. никифен, хайде да разработим такова нещо (:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Разработи. Аз не ги разбирам тия неща.

 

Този луупър в Америка струва под 200$. Каква цена би предложил ти за времето на разработката, себестойността на ефекта + печалба?

Един вид загубена кауза според мен. Щото след 2 месеца Бос ще изкарат нов лупер пак за под 200$ който ще има още 100 опции повече от твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

абе ясно ми е, че меракът ми далеч не отговаря на възможностите :offtopic-001:

но след като са направили мп3 (и то наистина не е голяма философия!), нищо не пречи в крайна сметка някой хобист с достатъчно свободно време да направи нещо такова, ей така, pro bono. евентуално може даже да се печели от полуготови kit-ове и готови бройки - всичко зависи от това кой на колко оценява времето и труда си :) в тва е бъдещето и оттласкването от консуматорската култура според мене (:

от техническа гледна точка - нали звукът ще се съхранява суров, некомпресиран и става малко (малко) по-просто. пък и един "народен" луупър ще може да се флашва с нов софт, че и да се добавя нова периферия - така моментът с остаряването повече или по-малко отпада.

 

иначе, някой знаещ ако разкаже за вътрешностите на босовските луупери (или линкне, разбира се), би ми било интересно, може пък да има вътре нещо неочаквано (:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To mp3-то не е голяма фиософия, щото сега производителите на МЦУ-та дават и библиотеките със софтец фрий. И всеки, който отбира достатъчно от ембедед, може да подкара една дрънкулка. Но от 'подкарвано' (някакси) до 'завършено' има много път.

Това, което всъщност искам да кажа е, че никой няма да седне да прави нещо, което е вече направено и е толкова достъпно. А тоя дето (евентуално) ще седне се занимава, толкова ще е и в час колко струва такъв вид труд.

А това с флашването е доста забавно. В момента добавям флаш функционалност на моята пчела (за справка - подписа ми), хем е сравнително просто устройство, а вече 3 месеца заминаха и не съм и до половината от работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

под флашване какво разбираш? че и без тва се изразих неточно (имах предвид просто презаписване на целия софт) и може би говорим за различни неща. иначе "пчеличката" си я бива, спор няма (;

 

а между цена и стойност на труда има разминаване, разбира се. струва ми се, че в наши дни просто можем да правим прекалено малко и затва цената на квалифицирания труд е толкова висока... в "развита" западна европа си викат електротехник да им смени крушката и му плащат 15 евро...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fallenblood ако направиш лупер или поне ме убедиш че можеш да го направиш те вземам от утре на работа за 4000лв/месец стартова нетна заплата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fallenblood ако направиш лупер или поне ме убедиш че можеш да го направиш те вземам от утре на работа за 4000лв/месец стартова нетна заплата.

 

и ще имаш на свое разположение един скъпо платен некадърник :)

 

:offtopic-001:

 

какво пък, стимул да се усъвършенствам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fallenblood ако направиш лупер или поне ме убедиш че можеш да го направиш те вземам от утре на работа за 4000лв/месец стартова нетна заплата.

 

Тъкмо пускам CV-то. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Fallenblood

 

Лошо няма да се учиш, но преди да започнеш искам да те питам дали си чувал няколко от думите:

 

интерполация, екстраполация, конволюция, Найкуист, дискретизация, квантуване

 

Ако и идея си нямаш какво означават по-добре си дрънкай на китарката, намери си някаква друга работа и си купи от магазина. Не го приемай като заяждане, а като съвет.

Редактирано от emil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

три от шест имам обща представа, останалите само съм ги чувал :lol: и аз тва имах предвид, де ;)

 

kae, успех :)

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.