Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери


KingdomX

Recommended Posts

та имам малко запитване към по компетентните от мен...защо humbucker-ите шумят много по малко от single адаптерите.Каква е връзката между съпротивлението и волтажа им.

 

 

 

препоръчаите някои добър единичен адаптер(като марка и модел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та имам малко запитване към по компетентните от мен...защо humbucker-ите шумят много по малко от single адаптерите.Каква е връзката между съпротивлението и волтажа им.

 

 

 

препоръчаите някои добър единичен адаптер(като марка и модел)

хъмбъкерите не шумят защото имат две намотки свързани последователно противофазно и по този на4ин шумовете се самоунищожават и остава само полезния сигнал

 

за сингл адаптер ти препоръчвам димарзио виртуал витейч

тои също е с 2 намотки но те са вертикални и реално има звук на сингл а е безшумен като хъмбъкер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та имам малко запитване към по компетентните от мен...защо humbucker-ите шумят много по малко от single адаптерите.Каква е връзката между съпротивлението и волтажа им.

 

 

 

препоръчаите някои добър единичен адаптер(като марка и модел)

хъмбъкерите не шумят защото имат две намотки свързани последователно противофазно и по този на4ин шумовете се самоунищожават и остава само полезния сигнал

 

за сингл адаптер ти препоръчвам димарзио виртуал витейч

тои също е с 2 намотки но те са вертикални и реално има звук на сингл а е безшумен като хъмбъкер

Да, но не е само това :bravo: Освен това, полярностите на магнитите на двете намотки са обратни.

Идеята е следната: Трептенето на струните в магнитното поле на магнитите предизвиква индуциране на напрежение във всяка намотка. Полярността на това напрежение зависи от 2 неща - полярността на магнита и посоката на свързване на краищата на намотката.

От друга страна, външните електромагнитни полета (шумовия фон) също индуцират напрежения в намотката, но полярността (по-точно фазата) на тези напрежения зависи единствено от посоката на свързване на краищата на намотката.

 

Когато двете намотки се поствят една до друга (така че сигналите и шумовете, които се индуцират в двете са почти еднакви) се свържат последователно, но противофазно, тогава сигналите им взаимно се унищожават (защото са с противоположна фаза). Това унищожава шума, но за съжаление и полезния сигнал :) . Затова се обръща и магнита на едната намотка, което пък обръща фазата на полезния сигнал, но не и на шума.

В резултат шумът се унищожава, а полезният сигнал се удвоява (защото полезните сигнали от 2-те намотки имат еднаква фаза).

:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на това му се вика урок :bravo:

KingdomX, мерси, ти тая тема направо вместо мен я сложи :)

моля моля :):) пак заповядаи :):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една малка подробност - върху външната част на намотките "пада" повече шум, отколкото върху вътрешната(понеже външната част действа като екран). В случаите, когато самия адаптер не е екраниран(повечето случаи), в едната намотка неизбежно "пада" повечко шум, отколкото върху другата, поради простата причина, че едната е по "далече" от нулеввия потенциал, и следователно шумат, приет от нея се чува по-ясно от този, на намотката по-близо до земята. Практически е невъзможно да се направи безшумен хумбъкер, най-добрите пасивни имат шум около -45 Децибела. При адаптери с по-голям импеданс (съпротивление) картината е по-лоша. Единствено активните адаптери(поради по-малките си бобини) имат сравнително малък шум от около -80 Децибела, но за сметка на по-малкия си динамичен диапазон(силно - тихо). И в тази тема ще напиша, че хумбъкерите, като цяло звучат по -грозно от единичните адаптери, така че вместо да говорим само за хъмбъкери, е по разумно да говорим за компромис /приятен звук - шум/.

За пореден път ще кажа че предпочитам добре екранирани едилични адаптери. Понеже се занимавам с изработка на адаптери, мога да кажа че имам активен адаптер със звук на единичен адаптер, и то по-безшумен от хъмбъкер. Само ще ви кажа че в него има ферити(феритите имат голяма магнитна проницаемост). За останалото, ако искате да си правите, ще се досетите сами.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехе сигурно има на предвид съпосочно и разнопосочно...а разликата е че потока зависи от посоката на навиване на намотката

 

....тая теоретична електротехника се оказа полезна все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материал с така насочени частици(домейни), че не се намагнетизира от магнитно поле. НЕ е добре да се нагрява, защото си губи свойствата.

Използвам го за да увелича индуктивността на едната от бобините.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. В предусилвателя си има тример за донастройка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че на подобен принцип е и Dimarzio Humbucker From Hell :read:

 

Само, че е пасивен де :)

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бтв. четох на сайта на Бартолини, че адаптерите с blade-ове имат по-добро съотношение сигнал/шум отколкото тези с традиционни polepieces... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.