Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпроса относно ел. китара


pafa7a

Recommended Posts

Здравейте на всички. Хъресал съм си една ел. китара

снимки :

(тази по средата)

http://imgbg.com/pictures/117782f2807f78f0...55702accb76.jpg

http://imgbg.com/pictures/28dcd7b520d5de82...dbb83ea273a.jpg

Цената и е 480 лева. От град Бургас съм. Искам да си я взема но много ще ми излезе да си копувам и усилвател. Четох в форума че може и на компютър да се подкара , но трябва ли нещо допълнително да се слага към дъното ? Компютърът си ми е достатъчно бърз : 6gb ram , 1gb video , 8 qdren процесор. Та ако може някой по-подробно да ми обясни, за начало на компа да дрънкам а като събера пари да си зема и усилвател. Кажете и също така дали си струва китарата. Обещали сме си с едни приятели да започваме сериозно да свирим и да сформираме една група. Също така ако може да ми дадете линк или нещо такова от кадето мога да почвам уроци (да уча ноти). На китарата ще се свири Металика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ако може напиши отговорите тука или поне дай линк за отговор на всеки въпрос. Но аз нетърся точни определения ами да си го кажете с свои думи да си кажете мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение го дадох.

Спсобността да се търси и анализира информация е основно преимущество на съвременния интелигентен човек. Напъни си з*дн*к*.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се някой който него мързи да ми напише точни отговори. Защото това което намерих не е точен отговор който аз търся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от аудиокартата. По принцип може и без допълнителни ъпгрейди по компютъра. Китара - > кабел - > Line in на аудиокартата -> Софтуер - Guitar Rig 3/ Guitar Rig 4/Ampiltube, каквото си харесаш, но не очаквай някакъв особено добър звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Зависи от аудиокартата. По принцип може и без допълнителни ъпгрейди по компютъра. Китара - > кабел - > Line in на аудиокартата -> Софтуер - Guitar Rig 3/ Guitar Rig 4/Ampiltube, каквото си харесаш, но не очаквай някакъв особено добър звук.

Благодаря за отговора.

 

Аз да питам - точно тази китара, конкретно, само заради финиша ли реши че я искаш ?

Неразбирам много-много от китари но човека вътре ми каза че е добра за начинаещи а и си ми харесва

Редактирано от pafa7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя Флойд Роуз не знам колко е добре за начинаещи, аз доколкото разбирам ти никога не си свирил, тоест и един от най-евтините Скуайъри да си вземеш, няма да разбереш разликата (още повече, че ще свириш с компютър), но щом имаш пари и желание, дерзай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя Флойд Роуз не знам колко е добре за начинаещи, аз доколкото разбирам ти никога не си свирил, тоест и един от най-евтините Скуайъри да си вземеш, няма да разбереш разликата (още повече, че ще свириш с компютър), но щом имаш пари и желание, дерзай.

Значи по добре да си събера пари и за усилвател (днеска гледах един за 180 лева) и да ги взема заедно отколкото да се ядосвам че на PC-to невади добър звук ?

И още един въпрос :

http://imgbg.com/pictures/582fa2a4eddc9190...73b9906bb12.jpg

Как се нарича това , колко струва и на тази китара възможно ли е да се сложи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тя си го има просто не е сложено.. причината не знам каква е. Иначе не мисля че е най-добрата идея продавача да ти дава съвет какво да си вземеш, щото на него все пак работата е да продава.

Под финиш се има предвид боята на китарата.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни в раздел Купувам две теми:

Купувам ел. китара 100 лева.

Купувам кубе 50 лева.

Ще получиш подходящи предложения. Като добавиш кабел и перце и си в джаза (рока).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос :

http://imgbg.com/pictures/582fa2a4eddc9190...73b9906bb12.jpg

Как се нарича това , колко струва и на тази китара възможно ли е да се сложи ?

 

а на теб, това за какво ти е!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ мисля, че ако му обясниш за какво е, ще го затрудниш :hysterical:

Изказването на автора ми звучи малко като : Абе, гледах един голф 2ка и отзаде му беше една такова като тия за простиране в Мр. Бриколаж, може ли да ми го сложите?

@LK има доста смислено предложение, само е забравил да ти каже да пишеш, че става въпрос за град Бургас. Общо взето по-просто от това няма какво да ти се каже* което да липсва в раздел "китара"*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.