Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся аудио програма за разпознаване на тонове


jordanp

Recommended Posts

Търся някаква програма с която да мога след като се издаде някакъв тон на микрофона, да може да разпознава какъв е (до, ре, ми .... ) и от коя октава е.

Съществува ли такъв софт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Софтуерен тунер, звуков анализатор - има разни решения. Друг е въпросът какво бързодействие и точност търсиш.

 

Търся нещо което като издам звук след 2 секунди друг, да не ми показва още стария (това за бързодействието).

А да ми препоръчате някой по-добър софтуерен тунер или звуков анализатор?

Melodyne не е ли за корекция след това?

Редактирано от jordanp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

DNA е за post process обработка на вече записани неща.

Автора на темата търси точно софтуерен тунер така, че докато пее да му се показва в реално време кой тон е взел :)

Това за бързодействието зависи от латенсията, така че с едни асио драйвъри всичко трябва да е без забавяне.

Редактирано от Fox Fury
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Автора на темата търси точно софтуерен тунер така, че докато пее да му се показва в реално време кой тон е взел :)

 

Да именно това търся :P

Редактирано от jordanp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За VST тунер предполагам, че някой китарист от форума ще каже някой, иначе вградения в Studio One гледам, че показва доста точно всяка нота и честотата доста бързо и без латесния на ASIO 4 ALL V2 докато се разпявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък търся от доста време програмка, която да прихваща pitch-а в който ми свирят барабаните. ще ми спести много работа. с нормален тунер за китара не става, пробвал съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TallStick Audio-To-Midi, първата(те няколко) версии са фийуеър. Като за такава, работеща в реално време, се справя добре според мен.. Аз я ползвам да преобразува звука в midi от евтин детски синтезатор, тъй като нямам midi клавиатура, но за да се справя толкова добре с глас, предполагам трябва да пееш доста вярно. Иначе Melodyne или Variaudio на Cubase са по-доброто решение. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.