Jump to content
Българският форум за музиканти

Някоя питания относно изборът на кубе/процесор


Recommended Posts

Е... не е Squier от 250 лв, аз не съм впечатлен от нея, ама с това разполагам засега, няма начин, искам ЛП, ама...

 

 

Може сега да ми се отвори възможност да ходя в Бургас, някой магазин да ми препоръчате там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Слушай човек, ще ти го предложа само веднъж!

Гледам, че ти се свири с кубе, ама не издържаш.

Имам 20 ватов, лампов Маршал Валвстейт 2000 Made in England с

12 инчов кастъм 103 децибелов говорител на Еминес, и понеже си фен на Маршал

мога да ти го дам за 450 лв. Кубето е като чисто ново - така изглежда

и е в перфектно техническо състояние. Гейн колкото щеш. С този говорител ще имаш все едно почти 40 ватов амп. Ревърб, сенд-ретърн, изход за kaбинет и слушалки. Mожеш и записи в компа да си правиш - има каб.симулатор.Единственото нещо, което му липсва е футсуич, ама като гледам не ти е притрябвал. Ако имаш интерес - обажадай се.

Можеш да питаш останалите дали го давам на оферта... Ампа представлява това:

AVT20-L.jpg

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, този Маршал изглежда супер, само че както споменах, аз искам ефекти и глезотийка (и футсуич), така че ще ти откажа, благодаря все пак.

 

 

Ако към това кубе вържа един процесор (хубав), ще е супер, но тук вече въпросът опира до пари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мерси за съветите... Явно сам ще трупам опит, както винаги, най-вероятно ще е Беринджъра (добра цена с много опции), въпреки всички противоположни мнения, но няма да бързам, искам да мина през поне още един магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, аз първоначално се възхищавах от Guitar Rig, явно процесът на усъвършенстване на критериите става постепено.

 

А относно продаването? Защо проблем, все ще има някой с малко пари, който иска като мен много ефекти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Предвид предубедеността на свираЮщите и писаЮщите тук, не мисля, че би

могъл да му вземеш и половината пари на това Бери.

Но пък от друга страна, Беритата дават много дефекти - казвам това от личен опит.

Имал съм вземане даване с 4 различни ампа (не всичките мои) - и четирите дефектираха.

Та в тоя ред на мисли...може би са прави.

С тези 580 лв би могъл да си купиш амп с три, НО ИСТИНСКИ функции и звук...

И тъй като ти си се насочил към процесорно кубе, на първо четене се сещам за Лайн 6

Флекстон (американски), който един човек от Добрич продава(Rado54).

Чувал съм проклетото нещо (аз дори го посъветвах да го вземе) и мога спокойно

да кажа, че това нещо има страхотен саунд и никак не звучи процесорно.(даже много истински) И такива неща... :)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при какви условия дефектираха и какво им се случи? Имам предвид, че това има 1 г гаранция, пък аз по принцип си пазя работите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Едното(процесорното) след като загрее добре и почва да прекъсва.

Другото още от момиченце (ново) му се появи брум на първия месец.

Третото си работеше много добре(поне докато беше при мен), продадох го на един

френд, защото си купих Tech21, и три месеца по-късно разбрах, че е имал проблем с крайното стъпало.Четвъртото също проблем с крайното стъпало - постоянно гори.

 

Иначе откъм звук са добре или поне биват, докато работят... :cheers2:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... Днес и вчера около час - час и половина си играх с процесорното кубе, уж позагря, не прекъсна, пък и мисля, че до 1 година, ако има някакви фабрични недъзи, ще се проявят. Все пак си имам едно наум, че това не е добра идея, затова ще огледам други магазини.

 

 

Пробвах и процесор на Бери с 15-ватово Маршал, но звукът беше много тенекиен, явно кубето е слабо. Имам огромно желание да изпробвам всичко, които ми препоръчахте, кофтито в случая е, че няма как, единствената ми надежда е това евентуално ходене до бургас другата седмица.

 

 

Което ме навежда на въпроса - къде в Бургас има добри магазини за такава техника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при какви условия дефектираха и какво им се случи? Имам предвид, че това има 1 г гаранция, пък аз по принцип си пазя работите...

 

Здрасти :cheers2:

 

За въпросния модел - само съм чувал - че много му се развялят копчетията. Вероятно има и друго, но така и не си купих, за да се убедя лично.

 

По въпроса с магазините - Сливен не е усвета далече от София - измисли един ден - за предпочитане през седмицата, че някои магазини не работят през weekend-a на пълен работен ден - и просто се разходи. Ако ще даваш 500 пари за усилвател, си залужава да обиколиш и да си вземеш нещото, което те кефи. Не съм идвал скоро по вашия край, но мисля, че подобен поход може да се вмести в 1 ден - тъкмо време да разгледаш и да си избереш :music336:

 

Поздрави и да се похвалиш с придобивката :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.