Jump to content
Българският форум за музиканти

дебелина на струни


AmorphiS

Recommended Posts

здравейте,

 

нов съм и затова питам.

какква дебелина е най-подходяща. Първо бях с 9-ки но след като скъсах 1-ва струна направо си купих 11-ки. Много ме кефят но доста по-трудничко се вдигат. (да кажем че се уча да свиря рок и ... такива разни сола ме кефят.. но си търся учител и не намирам - тъй че ако предложите ще е супер) от Пловдив съм :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка важно е и с каква китара и какъв стил свириш

аз съм с 10-13-17-26-36-46 Ernie Ball

... за мен те са идеалното решение за момента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебелината на струните не е фактор дали ще ги късаш по-често или по-рядко. Дори е по-възможно точно по-дебелите да ти "изгърмяват" повечко, заради по силното обтягане( ако свириш в <Е> настройка).

За рок и предимно солиращ стил на свирене може би е по-добре да опиташ с по-тънки, 0.08/ 0.09. Марката и модела според това, какво може да си намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от китарата, ако е тип фендер 9ки са достатъчно дебели, а късането...проблема не е от струните :D

 

В младежкия дом(май така му се викаше) преди имаше един даскал - Светльо, до колкото знам още дава уроци, можеш да провериш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.