Jump to content
Българският форум за музиканти

Абе едно питане тука


Am-I-Evil

Recommended Posts

Стъдовете на флойда на едната ми китара "да го Ева" са износени от няколко месеца вече и имат ямички, търсих в нета за такива работи, но не можах да намеря, някой знае ли къде да търся? В бургаските магазини нямат комплекти и трябва да поръчвам цял комплект, та да го доставят и т.н. След 1-2 седмици ще ходя в София, някой знае ли там къде евентуално да търся?

Редактирано от Am-I-Evil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж при Капъша и виж в малкия Цум на 2рия етаж. Евентуално може да има. Успех

 

ПП Ако не можеш да пробваш, ако вече не си, да пуснеш обява в Купувам. Ако флойдът ти е за смяна, взимай нов комплект :greenangel: , ако не обаче си е шитец, ще трябва да потърсиш. Аз ще ходя тия дни по магазините и ще ти проверя, ако видя някъде ще ти кажа :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам обява в Купувам, флойда си ми е наред, само стъдовете са прецакани, а не ми се дават пари за флойд на китара, която вече е намалена на 400 лева нова. Флойда ще ми излезе повече отколкото китарата, барем адаптери да бяха да знам, че като я мушна в ампа ще си отрежа главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: Направо отивай, има, ако някой от Бургас не ти предложи по-добра оферта :greenball:

Има и в магазина чието име не ще споменавам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф ся пък сложих на другата китара струни 10-52, обаче се оказа, че 6-та струна е прекалено дебела, за да се заключи добре. Когато реших да донатегна малко болта, за да притисне достатъчно 6-та струна, че да не се разстройва, той взе че се пренатегна и му се прецака резбата. :) Добре, че поне нъта е невредим и да се надявам, че при Капъша ще се избавя.

Абе, мама му стара, вие като свирите с дебели струни и заключване, нямате ли такива проблеми? :D:help:

 

Ето тук се вижда как резбата на края на болта е напълно пре**ана. :cheers2:

 

DSC01135.jpg

 

 

П.П.: Ако може името на тая дистопия да ми го напишеш на ЛС, че тъпътъ ми тиквъ не може да се досети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди някоя друга година и аз се правех на гъзар с флойд и low tunings, но реших, че трябва да мина на fixed bridge.

Та тогава и аз срещах подобни проблеми и ги разрешавах в този сайт - http://www.stewmac.com/shop/Bridges,_tailp..._and_parts.html

 

Има много полезни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Свирил съм на TOM bridge китари и определено не са за моята ръка. Може би някой застопорен Кейлър, винаги съм ги харесвал тези тремоло системи. Имаше и вариант Tremol-no (или нещо от сорта), която система блокира изцяло флойда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера бях "при капъша" и в ххххх, но нямаше стъдове за флойд роуз, затова най-вероятно ще постъпя като колегата @Ex74 :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Такива болтчета за пирамидките на заключването има във всеки магазин за крепежни елементи. Трябват ти 4х8 милиметра инбусни болтчета, ако не се лъжа. Аз като привърженик на по-дебелите струни просто отидох и си купих два милиметра по-дълго болче за пирамидката, която притиска пета и шеста струна (тези, с които идва са 4х6, отново ако помня правилно). С дължина 10мм вече опират в дървото отдолу, дори и с 13ки :) Последно струваха по 8 стотинки бройката.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Браво бе :hooray: Колко се радвам като видя смислен пост в раздела :greenangel: Аз когато си търсих винтчета едно време си намерих кръстаци :) , но не го препоръчвам по принцип защото хората винаги казват - бе луд ли си? толкова грозно ще седи... За стъдовете е малко по-тегаво и няма смисъл според мен, може би защото когато ми трябваха се намираха в магазинте в Соифя супер лесно и евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука не виждам стъдове май...

 

и аз май търся стъдове за джаксън, черни....не е спешно ама така както ръчкам може да се износят скоро, поне така си мисля.

 

някой стругар няма ли да успее да направи нещо по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.