Jump to content
Българският форум за музиканти

Опит за слухът.


Recommended Posts

От доста време ме мъчи един въпрос:"С какъв вид амп свири мой любим китарист".

Първо за тях,те са американска първоначално рок-а ,но поради комерса преминаващи в псайхо-били банда.Падам си по техният звънтящо-кънтящ ретро саунд.Специфичността

им е изградена от контра-бас и доста красивият за мен саунд на Gretsch предполагам

серията G512~ плюс беден на виншен вид сет-барабани ,но..... :)

Въпросите ми са следните:

1.Можете ли по слух да определите звукът на ампа от примерното видео или някое друго, което намерите?(доста ме навежда към някакъв фендерски саунд,но сигурно бъркам)

1.1Visit My Website

2.С каква китара е на това видео?(предполагам,че е Лайн-сикс от тези със симулацийте на други китари,но имам съмнения)

2.1Visit My Website2

 

п.п.Групата е Tiger army поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здрасти

 

Tiger Army са totally gay. Не се заяждам и това не е само мое мнение, а на доста хора в средите на психобилито. Е това е истинския автентичен саунд на психобилито, който няма нищо общо с Фендер (може би освен усилвателите), и това са истинските китари с които се прави (Gretsch или подобни archtop китари)

 

http://www.youtube.com/watch?v=HksfNWB1gS8

 

и тн

 

ПС. Сега забелязах че бащицата P. Paul Fenech използва нещо като Фендер, но по принцип идеята е да се търси саунда от 50те.

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А, да. Сигурно доста хора се чудят. Психобили е смесица между рокабили (ранния Елвис, Пъркинс), пънк и долнопробни филми. Възникнало е в началото на 80те като пионерите са The Meteors, а вдъхновителите - The Cramps

 

ПС. Сега забелязах че бащицата P. Paul Fenech от The Meteors използва нещо като Фендер, но по принцип идеята е да се търси саунда от 50те. Ето за какво говоря

http://www.youtube.com/watch?v=79CJON8fv6c

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, не прочетох много добре какво питаш, сигурно защото тъкмо излизах от кревата. Виждам, че си се ориентирал за саунда и китарите и питаш съвсем друго и конкретно нещо. Радвам се да видя, че в България има и друг човек, освен мен, който се кефи на психобили, та било то и Tiger Army.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, не прочетох много добре какво питаш, сигурно защото тъкмо излизах от кревата. Виждам, че си се ориентирал за саунда и китарите и питаш съвсем друго и конкретно нещо. Радвам се да видя, че в България има и друг човек, освен мен, който се кефи на психобили, та било то и Tiger Army.

За китарният усилвател питах,"бът" получих инфо за този с който кънти гретч-а Tiger Army's Nick 13 - Fender Tonemaster.

Сега гледах един лайф на него видях да е с две

китарни глави на Фендер с по един кабинет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се да видя, че в България има и друг човек, освен мен, който се кефи на психобили, та било то и Tiger Army.
:unsure: Станахме трима.Не ми е любимия стил,но все пак ми харесва :yahoo:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Еее, събрахме се! И аз не мога да кажа, че ми е любима музика, или че изобщо имам любима музика, защото никога не знам какво ще слушам следващата седмица (само знам, че е твърде вероятно да бъде нещо смахнато). Въпреки че не съм пънкар, за мен психобилито е потвърждение, че пънка е едно от най-добрите неща случили се не само на рока, но и на музиката като цяло през последните 40 години.

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Енд ъф дъ стори"Благодарско за инфото и за това,че имало "психо"-фенове тук.Ако желате да продължим с тема психо-били нека се преместим в "говорилня"-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.