Jump to content
Българският форум за музиканти

Начинаещ търси малко съвети


Recommended Posts

:curse:

 

Здравейте фенове на китарите...

 

Първо да започна с едно извинение/обяснение .. Аз съм модератор в един от най-големите мото форуми в България, до гуша ми писнало от начинаещи с хилядите си повтарящи се въпроси и знам какво ви е на вас, старите членове и опитни китаристи, като ще ми отговаряте сега (ако не ме изгоните набързо от форума преди това :) ) . Имам няколко въпроса ..

 

Първо да кажа, че съм абсолютно начинаещ, но много ентусиазиран "евентуален" бъдещ китарист.... Ще се уча за да свиря за себе си (това което ми харесва.Не мисля, че мога да композирам нещо, защото нямам толкова фантазия) , но за да се фукам пред други и т.н... Изобщо нямам такива намерения...

Имам минималния опит, като малък имах акустична китара, на която се опитвах да подрънквам от време на време. Бях заучил 1-2 мелодии, но това беше много отдавна и не го считам за опит... Какво стана с тази китара... Седнах на нея и грифа, горкия.. :greenball: ...

 

Сега съм решил да си купувам ел. китара (вече съм намерил де) .. Веднага ще скочат някой хора да кажат, че се започва с акустична, че било трудно, има твърде тесен гриф и т.н. и т.н.. Прави сте, но съм твърдоглав като пистаркаджия на магистрала (какъвто и съм, всъщност :thumbup: ) ..

 

Та, намерил съм китара от един познат, който си свири почти професионално и от това изкарва и някой друг лев. Купи си човека китара за много пари и си продава старата (за около 300 лв 2-ра ръка) .. Познайте кой веднага се отзова да взима....

 

До тук с обясненията, сега въпросите...

 

Тази китара (марка и модел не помня, защото не мога да помня имена, изобщо) може ли да извади качествен звук през компютъра ми... Ако питате каква ми е саунд картата.. Най-обикновен на геймърси компютър с "realtek HD audio' саунд карта. Питам това, защото в един приятел се чуваше ужасно неговата китара през компютъра... И ако знаете каква саунд карта ми трябва за да се чува качествен звука .. Моля да споделите...

 

Друг въпрос.. Усилвател... От къде и какъв усилвател да търся (принципно, защото не може само с компа)

 

Един: пропуснах да кажа, че съм фен на Метъл музуиката като цяло и в тази насоченост ще свиря...

Редактирано от sith_of_darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Постави си някакви реални цели и тогава ще можем да ти подскажем правилните средства.

За мен правилният чейн е китара - кубе. В send-return канала може да се включи "украсяващ" ефект, но по-скоро при нужда.

Ако записвам нещо домашно включвам звуковата карта в line out на кубето.

 

Да си ръгнеш китарата във входа на звуковата карта е чисто неуважение към инструмента и по-специално към адаптерите му. Губиш тембър и много динамика, а после се опитваш неуспешно да ги наваксаш със софтуерни симулации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ "Тази китара (марка и модел не помня, защото не мога да помня имена, изобщо) може ли да извади качествен звук през компютъра ми... Ако питате каква ми е саунд картата.. Най-обикновен на геймърси компютър с "realtek HD audio' саунд карта. Питам това, защото в един приятел се чуваше ужасно неговата китара през компютъра... И ако знаете каква саунд карта ми трябва за да се чува качествен звука .. Моля да споделите...

 

Друг въпрос.. Усилвател... От къде и какъв усилвател да търся (принципно, защото не може само с компа)"

 

Като модератор на форум, както каза, че си, знеш, има въпроси - има отговори! Преди да се постнеш поразгледал ли разделите, попрочети темите напред - назад? :girl_cray2: , и ела с ясни въпроси!

 

в: Абре искам да си взема китара!

О: Какава?

о: Ми електричекса, щото съм имал акустична като малък!

В: Какво ще свириш?

о: Ми да се правя на интересен!

В: Ама какъв стил?

о: Аз съм моторист!

О: Ми и тука има много мотористи ама ти какво точно търсиш?

 

...

 

и така, нататък, и така нататък ... на някои хора им е писнали дори и да четат след второто изречение!

 

EDIT: Съжалявам за болд-а, ама не ми се пускаше циата, явно при преинстала на компа нещо се бъгна и не ще да пуска :cheers: цитати

Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си ръгнеш китарата във входа на звуковата карта е чисто неуважение към инструмента и по-специално към адаптерите му. Губиш тембър и много динамика, а после се опитваш неуспешно да ги наваксаш със софтуерни симулации.

 

Точно затова питах.. Дали има професионални звукови карти (поне така чух) които не им е грижа да го правят...

 

Ценови диапазон.. Усилвател до макс 200 лв.. Не, че не мога да отделя повече, не мога да ги отделя сега, а чак към зимата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като модератор на форум, както каза, че си, знеш, има въпроси - има отговори! Преди да се постнеш поразгледал ли разделите, попрочети темите напред - назад? :cheers: , и ела с ясни въпроси!

 

По-прочетох... Точно затова питах за звуковата карта (това ми беше основния въпрос... ) Другото съм го решил вече, нямам намерение да питам други неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Усилвател мога да ти немеря веднага за 200 лв. и то точно за твойте потребности (демек непретенциозен), въпроса е дали ще ти послужи. Звукова карта, комп да използваш за да свириш :cheers:

Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се прочете целия форум за една вечер... Ще питам пак като по-прочета още доста неща...

 

Поради естеството на темата ми беше пределно ясно каква реакция ще има...

 

Но пак си остава основния ми въпрос (заради който се регистрирах тук) ... Звуковата карта

 

Не съм лъгал или преувеличавал нищо.. Първия ми пост показа това, което искам (и питам) ... Ако някой иска да ми каже да не се занимавам.. Ще му кажа... Мога и без този форум, ако искате помогнете, ако искате ме трийте ...

 

Предпочетох да кажа всичко, от колкото да питам набързо в едно изречение за въпросната звукова карта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам защо сте против звуковите карти... Но ще последвам съвета ви и ще си свиря само на усилвател (евентуален) .. Просто няма да мога да го купя веднага (във финансов крах съм) .. И затова питах дали ще стане през компа.. Ще мисля над въпроса... Благодаря за отговорите ви....

 

И не си мислете, че веднага ще започна да свиря каквото ми се иска (или в случая просто да опитвам) .. Започвам си от 0-лата по каналния ред... Имам си учител все пак

Редактирано от sith_of_darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето в [urll=http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=82712&hl=]тази тема[/urll] момчето продава чудно кубе не само за начинаещи Line 6 spider III - 15W.

Мушкаш китарата и си свириш на воля. Чуй семпли http://line6.com/spideriii/sounds01.html и кажи какво ти липсва?

 

Звуковата карта е посредник между теб и компютъра. Какво имаш да правиш в този компютър - ще записваш, смесваш, мастерираш?

Това, което ти предстои, е най-добе да се свърши на кухарка. Компа няма да помогне да си стегнеш пръстите, да извадиш тон от китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не може през компа–все ще изкараш звук,но за се казва КИТАРЕН усилвател,именно защото е направен,съобразно нуждите и изискванията на китаристите.Ако потърсиш втора употреба такъв и по–непретенциозна марка на символична цена ще имаш старт поне и възможност да се развиваш.Успех в начинанието :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^ Усилвател мога да ти немеря веднага за 200 лв. и то точно за твойте потребности (демек непретенциозен), въпроса е дали ще ти послужи. Звукова карта, комп да използваш за да свириш :girl_cray2:

 

Абе не е съвсем така. С демото на Revalver MKIII и Asio4All v2 си изкарва приличен звук.

Не е като през усилвател, ама става като за без пари.

 

Ето как става цялата работа:

Необходим Хардуер:

1. Китара;

2. Кабел жак - жак;

3. Преходник от телефонен към PC микрофонен жак;

НеобходимСофтуер:

1. Asio4all v.2;

2. Peavey Revalver mk3.

 

Кабел и преходник можете да си вземете от центъра - кабели продават в динакорда, а преходници в първата пряка на бул. Христо Ботев, в магазина на Конрад Електроникс, кабел 3м - 15 лв, преходник - 60 ст.

 

След това просто се инсталира Asio4all v.2, рестартирате и инсталирате Revalver mk 3.

В настройката File -> Audio Devices избирате Driver Technology - ASIO и за Input Device и Output Device избирате Asio4all v.2.

След това единият жак на китарния кабел се пъха в преходника, а преходника се вкарва в Line In или Microphone канала на картата.

После другия жак отива в китарата.

 

И после свирите. :cheers:

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

След последните 3 отговора реших.... Докато си взема усилвател ще го карам през компютъра...

Целта ми не е да записвам или нещо подобно, а просто да вади някакъв приятен звук (защото чух лош такъв - както вече написах) за да мога да свиря (да се уча да свиря)... Прави сте, че ми трябва кухарка... (даже го написах в първия пост) , но такава няма да си взема.. Китарата, която ще вземам (евентуално) си върви с преходник за компютър...

 

Един: Благодаря за отговорите ви.. Предлагам да не спамим с повече излишни глупости по тази тема..

Редактирано от sith_of_darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо Добре дошъл!

:) Хмм.. модератор викаш...аз нещо не разбрах изказванията от рода на "ако искате ме махнете" - вие така ли процедирате във вашия форум :)

Китара в комп.... стига бе хора, ако нямаме друг избор може би... но иначе си е "гавра" с инструмента според мен, пък ако ще звуковата карта и програмата, които ще използваме да са $$$$...още по-зле за тези пари човек ще си намери по-добър усилвател...

 

ПП още off-topic не мога да разбера защо хората се занимават да изпишат такава тема, след това се занимават да я следят и пр... това време е доста повече от това, което ще ти е нужно да намериш нужната информация в нета или този форум. И НЕ не е нужно да преровиш целия форум, вервай ми. А и тук си има "търсачка" * или поне за таква се представя :):greenangel:

 

Успех!

Не се притеснявай да питаш, но наистина провери първо, по-добре е да се задават конкретни въпроси:

-за модел;

-за проблем;

-за свързване

и пр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера на теб какъв ти е проблема? Не можеш да пишеш ли? Или си прекалено надут за да отговориш на човека?

Не знае, какво толкова? Въпросите му са достатъчно конкретни за да се отговори. Аз пък не мога да разбера 20-те човека, които не спряха да повтарят това, че всичко си пише, вместо да отговорят като пичове. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.