Jump to content
Българският форум за музиканти

И пари да им даваш - не отиват!


Recommended Posts

Много хубаво си го изпял (всичките партии). Хубаво си го изсвирил. ;)

 

Пъшкането не е голям кахър; записът може да стане по-добре като цяло. Пианото наистина има нужда от малко EQ, подробностите (ниски среди или друго) зависят от (а) дали ще остане чисто клавирен/акапелен аранжимент или ще има ритАм секция и (б) от вкус и лични предпочитания за пиано саунд.

 

Смесването е 'суб-оптимално' (както биха казали политически-коректните англичани, когато не искат да кажат в очите на някого, че е ужасно). И за демо. Вокалите са далече от пианото и изобщо 'не са в същата стая' (прилаган им е различен реверб, пък и различни честотни корекции на отделните вокални тракове). Но тук не говорим за записи - има си раздел...

 

Кавърът е успешен - повече като пресъздаване духа (дори звучността и маниера) на оригинала, не толкова като оригинална интерпретация. Явно това е упражнението, като за такова - още едно ;)

 

Най-важното, обаче, го отбеляза @Tozi - с такива работи дразниш. Много. 'Щото става очевадно колко талант ти е дал Господ и всички почваме да се питаме 'що го пилееш с глупости? Докога?

 

П.с. Не ми приемай дрънканиците прекалено сериозно, но 'земи се стегни :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По ред на номерата:

 

- на пианото му дадох ниски и високи (демек по-малко среди ;) ), но наистина е въпрос на вкус, щото като пратих пистата с пианото на Стелко и ми го върна в ОГОМЕН салон с бели стени...идеята беше да съм далеко от публиката! ;) Но за звука - никъде не пише, че в Кавъри не може да се коментира звук - дори мисля, че се налага.

 

- пианото идва с вътрешен реверб, който оставих, а на гласовете слагах различни...и си личи че не знам какво правя! :)

но ще пробвам още едно ре-смесване.

 

- упражнението беше да запиша цяло парче, без да го късам - за това и има разни дребни детайли по фразите, които не са оправени...НО Е НА ЦЯЛО! Това беше важното! :)

 

- за авторските - чакам да почне да прелива чашата, че още ми е празничка! :D бТВ, днес бях на един вокален джем и реших да го пробвам това парче.............МАЛИИИ КЪ СЪ ИЗЛОЖИИИХ!!! Хора, НЕ пускайте никога нови парчета, на които не знаете текста на изуст и има вероятност да не си виждате текста в тъмницата! ;) То не стига, че парчето ми е още сурово, ами и човек като е на сцена е на 30% от възможностите си, а и там имаше уникални черни певци и аз бях на -5% :butcher: Беше голям спек, но беше весело като цяло - като си направих чупката накрая и мацките се развикаха... :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си направих чупката накрая и мацките се развикаха...

хихи ами Ив, значи ако целта на "участието" ти е била реакцията на мацките си 6+ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Те за това по концертите стават-сядат...някой да ги забележи! :hysterical:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивелиний, върховно парче и страхотно пеене! (Бях забравила тази песен, а я обичам много...)

Имитираш или не имитираш, казвам си, че за първи път те чувам да пееш от себе си - в първо лице, единствено число. На предишни кавъри боравиш с материята "от дистанция" и интерпретациите са много по-стерилни.

 

А това се е получило разкошно - и убедително присъствие, и изфинена фраза, и красиви краища, и автентични фигури, и богатият бекграунд..., абе, парчето ДИША просто! :D

 

А средите в пианото ми напомнят за запис от стара плоча, направен на сцена - с един висящ кондензаторен микрофон за целия оркестър (само дето не се чува отпускането на педала или скърцането на паркет, добави ги от някъдеее...) ;)

Аз бих послушала още такова пеене, а авторските идеи сами ще "доприпкат" в един момент!

;):happy::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Не вЪ разбрах, това с нервите за мен ли се отнася?

 

...а май разбрах, ако искаш да отговориш на правилния човек, в случая ползвай 2 ^^, сори

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Johny не съм ползвала ^^, защото при мен дискусията излиза като директория с поддиректории( отговори към конкретен индивид). Явно не излиза така при всеки, ще го имам предвид, мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си дръпнал с пеенето, мейт!

Вече няколко пъти го чувам това, а странното е, че не съм се упражнявал ГРАМ след последния си заспис - явно това парче ми "лежи"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.