Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане относно един синт Roland E70!


Recommended Posts

Значи синта ми е много стар и си има слот за мемори карта (от тия старите Roland TN-SC2), и въпроса ми е как би могло да се изведе на мемори стик слот примерно(PRO DUO,microSD-няма значение какъвто и да е). Знам, че е възможно но не съм специалист в тази област затова моля някой, който разбира от компютри и периферия или разполага с подобно решение да посочи някакъв вариант или схема на такъв адаптер или контролер ще съм много благодарен. А между другото разполагам и със схемата на свързване на слота за картата към периферията на синта заедно с описанието на всички изводи!Ето прилагам някой файлове тук: Още веднъж предварително благодаря! 019047728.jpg Roland E70 card slot and peripheria 019047729.jpg R15239132-uPD65005GF-323 019047730.jpg Roland E70 card slot and peripheria schematic 019047814.jpg R15239132-uPD65005

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм работил 10г с Е-70 но, мисля че каквото си го има в него това е. С отделен секвенсер вадих само C и D тонови банки, и ги запаметявах в узер програма иначе ги губи. Ще ти трябва и отделен дисплей, този отваря само 8 стила.

Интересно ще е ако има и други скрити възможности, това е корава свирка (за времето си де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане колега.

Картите,които искаш да ползваш са със сериен интерфейс,а този който показваш на клавира е паралелен.Едното с другото няма как да работи освен със специално за целта изработен контролер с писан за него софтуер,който най просто казано да "трансформира сигнала".

 

Скоро търсих из китайските сайтове контролер за преобразуване от флопи към USB.Нали повечето свирки са ни с флопита и вече дискетите не са като едно време-сега купуваш дискета пишеш веднъж на нея и след 2 дни вече нищо не прочита.

Е ,намерих си но китайците му искат $290 и доставка.

 

Продава се в и бей.На размер е същото като флопи но вместо дупка за дискета има USB port. От към клавира се връзва с флопи кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо странично от темата, но наистина защо след няколко поставяния дискетата се поврежда и дава грешка (аз работя с Е-50)

Не съм на ясно, но каде е повредата? :cheers2::butcher::wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото дискетите ,които се продават вече са за еднократна употреба.

Купувал съм какви ли не марки-BASF,Verbatim,Maxell, всичките са едни и същи ла*на.

Имам 5 дискети купувани преди 10-тина години.Скоро ги намерих в един шкаф в кутия надписана WIN 95.С тях съм си инсталирал за пръв път уиндоуса,сега съм ги записвал и изтривал поне 10 пъти със стилове,мидита и записи и никога не са ми давали грешка.

Докато новите веднъж записани за повече не стават.Пълен та*ак са,затова търсех решение и заместител на флопитата,но не идва изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами разгледах във нета някои интересни неща по въпроса но незная дали ще свършат работа. Тъй-като разбрах от един сервиз тука във Пловдив, че слагали флопита на почти всякакви синтове и аз си помислих, че щом има вече флопи то чрез IDE-кабел го свързвам с това от снимката( IDE To SD (MMC) / MS Adapter

24.99 долара струва) и готово но пак не съм сигурен дали ще стане? а и колко ли пари ще ми вземат за поставяне на флопи не ми се мисли. Принципно май има няколко варианта: Първият е взимам си някой контролер (например PIC16F877- такъв ми се намира под ръка или някой друг) поръчвам си на някой да направи програмата(интересно колко ли ще струва) и след това си го програмирам в къщи с някой универсален програматор и това е, а вторият вариант е вместо да се занимавам с глупости по добре да си взема един миди-юсб кабел за връзка с компютъра (като гледам май по евтино ще ми излезе). :cheers:019178482.jpg019178485.jpg019178488.jpg019178491.jpg

Редактирано от x_name41
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също е интересно като идея ето и линк!

Хитро е... много добре.Ще се разтърся да видим дали ще се намери в БГ на приемлива цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото дискетите ,които се продават вече са за еднократна употреба.

Купувал съм какви ли не марки-BASF,Verbatim,Maxell, всичките са едни и същи ла*на.

Имам 5 дискети купувани преди 10-тина години.Скоро ги намерих в един шкаф в кутия надписана WIN 95.С тях съм си инсталирал за пръв път уиндоуса,сега съм ги записвал и изтривал поне 10 пъти със стилове,мидита и записи и никога не са ми давали грешка.

Докато новите веднъж записани за повече не стават.Пълен та*ак са,затова търсех решение и заместител на флопитата,но не идва изгодно.

Аз ползувам дискети SONY и не ми дават никакви грешки, изтривам, записвам пак и няма никакви проблеми! VERBATIM дава грешки ползувал съм и такива, но SONY си работят идеално!!! :blink::wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.