Jump to content
Българският форум за музиканти

Гаден бръм


whitegoat

Recommended Posts

Преди няколко месеца взех един стаг,5 струнен от потребител тук.В началото беше добре,но след малко започна да се чува един супер гаден бръм.В къщи мога да си свиря,но не и по участия или на репетиция,защото просто шума се чува прекалено много.А когато пък докосна ей тва металното,в което се включва кабела шума спира.Не разбирам от техника,а ми казаха,че най-вероятно от вътре давало на късо,и незнам си кво трябвало да се направи.Няма кой да ми го направи обаче,някви предложения?

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С големи извинения,ако ще звуча грубо...,но по принцип не съм чула за Стагове и 4 и 5 струнни басове и за 6 струнни китари да издават нормален звук,който по природа да не звучи като "бръждене" ,иначе най-добрия съвет който мога да дам за момента( и да не бъди смени си баса) е да го заведеш на лютиер,който може да го оправи най-добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че баса не е класа...ако в момента тва ме интересуваше нямаше да го взема изобщо.Става въпрос за тва,че съм сигурен,че има някакъв проблем точно в този бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занеси го в близкия музикален магазин, помоли да го включат с читав кабел в читава уредба. Така лесно ще разбереш къде ти е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръгал съм го в различни пултове с различни тонколони и кубета...от баса е.Хич ме няма в тия работи,иначе щях да си го отворя и да видя за кво става въпрос,не да питам.Пък и хора,които разбират,ми казаха,че е от баса,просто същите тия нямат възможност да го погледнат и да го оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По сведенията от първоначалния пост.

 

Предполагам замасяването на струните не контактува добре (ако изобщо има такова).

 

Затова трябва да се сложи замасяване - кабел от масата към струнника.

 

И няколко съвета:

 

- Когато има проблем търсете източника - моде да е кабел може а е ефект или амп. Лесно е да плюете инструмент но и при маркови китари за 1500 лв се случва.

 

-Ако няма какво да кажете по темата не е нужно да се пълни с офтопици.

 

 

Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По сведенията от първоначалния пост.

 

Предполагам замасяването на струните не контактува добре (ако изобщо има такова).

 

Затова трябва да се сложи замасяване - кабел от масата към струнника.

 

Axa...нищо не разбрах :Д Та,тва нещо,което мога да видя как става в интернет или да ми го обяснят и да го направя ли е,или нещо,което се прави от някой,който разбира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Оказа се,че трябвало да си взема моно кабел,че със стерео не ставал добър контакт и от там кабела не може да обере тока.Ще пробвам и ако стане ще пиша,поне да се знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Замасяване или заземяване.

Щом слагаш пръст там по железата и шума спира, значи е това.

Просто сложи парче метално фолио под адптерите. Пробвай дали шума спира преди да развинтиш, де.

Мое мнение, не разбирам много. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.