Jump to content
Българският форум за музиканти

Кога да си сменя струните?


Gee Tee Age

Recommended Posts

с класическа съм,3 пластмасови и 3 железни,на 3 дни е,кога няма да се оправя с настройка и ще се наложи да се сменят и колко струва т едни прилични струни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяш ги когато започнат да фалшивеят или да са ти неудобни да свириш

към 10 лева до колкото помня има разни струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 пластмасови и 3 железни

 

Не че не съм виждал ама е необичайно за нова китара. :)

момчето каза нещата точно както са. струните са пластмацови. просто дебелите са оплетени с мед (или месинг - поправете ме ако греша) и затова се е заблудил че са метални. всъщност отвътре са с пластмасови нишки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 пластмасови и 3 железни

 

Не че не съм виждал ама е необичайно за нова китара. :)

момчето каза нещата точно както са. струните са пластмацови. просто дебелите са оплетени с мед (или месинг - поправете ме ако греша) и затова се е заблудил че са метални. всъщност отвътре са с пластмасови нишки

Незнаех. Аз си мислех, че са изцяло от найлон. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 пластмасови и 3 железни

 

Не че не съм виждал ама е необичайно за нова китара. :)

момчето каза нещата точно както са. струните са пластмацови. просто дебелите са оплетени с мед (или месинг - поправете ме ако греша) и затова се е заблудил че са метални. всъщност отвътре са с пластмасови нишки

Незнаех. Аз си мислех, че са изцяло от найлон. :wall:

и аз не знаех че има такива,какво ли представляват истинските железни...сигурно вадят цинков звук.е колко ще изтрят при положение че обичам да свиря на една струна и непрекъснато влача затиснати струните нагоре надолу по грифа?

а и какви са тия бели цепки и мехурчета в нишките и лошо ли е това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета има три теми по въпроса и един сайт. Ще се постарая в скоро време да направим сайта блезтящ и да го има на по-видно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей и тей е отворена темата та да питам какви струни бихте предпочели, Фендер 9-ки, или Д'адарио 10-ки за свирене на рок.

Понеже в момента мога само тея да си купя...какво бихте предпочели?

Извинявам се, че е малко извън темата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.