Jump to content
Българският форум за музиканти

Фалшивеене на струна


BWC

Recommended Posts

И така посочих по горе каква е китарата и проблема е следния ... Китарата си е сетъпната ... вмомента съм със струни 10 56 в Ре

Струната ми Фа (сол в строй Ми ) си е ок на 1-во прагче и на 12 бяга с 2-3 цента ... но на някои други се отклонява с повече от 10 което звучи мн фалшиво понякога сега забелязах че и на 5-та (сол ) се среща проблема

Рефрет ли е единствената ми алтернатива защото китарата не е кой знае какво за да инвестирам 100-на лева в начинанието ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро добър сетъп ще поправи проблема - променяне на височината на струните, натягане/отпускане на truss rod-a, интонация от задния мост... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем. Оправих я като наместих височината на струните от струнника, най-добре си занеси китарата на някой с опит да ти я оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е струните са си доста високо но пък нито ме зарибяват арпежите нито ме кефи китарата да жужи ( :Д ) с тея дебели струни ;ф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не ми звучи като "сетъпната" китара по описанието.

Трябва да се настрои дължината на всяка струна от седлата на бридж-а - това направено ли е?

 

Относно бръжденето - по-дебелите струни принципно трептят с по-малка амплитуда, тъй че не е страшно да се свалят малко.

Виж грифа, трябва да е леко наведен напред(ама леко...леко,леко,леко,леко). Основното правило е, че ако струните бръждят след 12-то прагче - значи бридж-а е прекалено ниско. Ако бръждят м/у 1 и 7 - значи грифът има нужда от отпускане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.