Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

През дългите нощи , хората си спят, а аз се мъча да свиря и си правя записи.

Funk FM e поредното парче, в което се опитвам да съчетавам всякакви музикални стилове с фънк(къде почти успешно, къде не чак толкова).

 

 

http://www.myspace.com/ultrajamproject

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва да се прекръстиш на UltrafunkMega :cheers2:

 

Много е готино парчето, напомня ми на старите Sega игри като костенурките нинжда и др. които съм играл като малък :(

 

Между другото незнам какви компресори си ползвал но много ме изкефи звука на барабаните който си постигнал за ралика от предишни пъти. А и като цяло нещата звучат доста по-добрре сега. Може би малко повече високи може да се добави на китарите, но и така е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти !

Е това за напомнянето на музика от атари малко ме озадачи , но то със всичкия тоя електронен съпровод, дето го ползвам, май се иска доста уменеие да "оживее".

 

Иначе за барабаните - вероятно е случайно, защото не съм правил нищо целенасочено по различно от друг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е са

Нямах предвид че съпровода е лош задето ми напомнят на старите електронни игри. По скоро чисто като стил става въпрос.В онези времена фънка страшно много се използваше за такива цели

 

Даже на един приятел ( не музикант) бях му пуснал едни парчета на Dave Weckl banд които каза че ги е чувал в някои стари електронни игри

Ся колко ги е чувал незнам :godbless: важното е, че така мисли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Много си "печен" в този стил! :punk_guitar:

Благодаря ти!

Все още си търся стила и всичко обичам да свиря, доколкото мога.

Засега съм се спрял на това и скоро ще има още няколко парчета в този "май Спейс"

 

По скоро чисто като стил става въпрос.В онези времена фънка страшно много се използваше за такива цели

:headbang: Не съм играл много и не знаех. Представих си електронни звуци от някой игри и затова те разбрах така....

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за слушането и коментарите...

Голяма част от тийнейджърските ми години минаха под звуците на Blood shugar... и вероятно това си оказва влични върху вкусовете ми.

 

 

Качих поредното фънк - блус парче - Fat Groover :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къртиш!

 

И аз не съм безпристрастен към тоя стил (и то от доста преди Blood Sugar и RHCP : ) и смесването с всякакви други стилове си е в реда на нещата - и става много гот.

 

Не са ти никак 'елетронни игри' записите, защото нямаш много клавишни звуци в тях (или никак), а те са които дават оня пластмасов вкус. Басът и барабаните винаги могат да се подобрят, но не са зле - далече са от 'оня' електронен звук. За смесване и мастериране другаде се пише, няма да ти е трудно да си подобриш продукцията.

 

Важното са арнжиментите (отлични - стилистично точни и пъстри, но не претоварени) и нахаканото, мераклийско свирене. Давай все така!

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти , опредлено се зарадвах на положителната ти оценка :)

 

Проектите си ги пазя с намерението да ги пооправям като микс(доколкото мога след време).

Клавишни в записите няма никакви .

Барабаните са редени така, както си ги представям на живо, но не съм изпадал в детайли, като да променям динамиката на всеки удар поотделно и да поразместя тук таме някой удар за по голяма реалистичност.

 

Тука ще пиша, когато добавям ново парче към проекта, за да не заливам раздел с нови теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре, браво. Харесвам фънк и си се справил отлично. Поздравления. Ако не е тайна барабаните как ги записа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мерси, уважавам мнението ти :lol:

 

SandoBG благодаря ти ! Барабаните си ги наредих в Нуендо.

Ползвах Toontrack Funkmasters EZX .... Според мен са добри за моите цели ....)

ето тези два сета са основно:

208789785915309566711276887088BvNZ0P8u3jBHCQSwGEc0_m.JPG 10716611714647173651276887100pKIhYFk9fFw0205Sg4U0_m.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.