Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на сингъл койл с хъмбъкер


Recommended Posts

Джентс, следната молба за помощ...

Имам възможност да закупя тази конфигурация от адаптери

Seymore Duncan

Електрическата ми китарата ми е стратокастер модел, правена преди повече от десет години от Пепи Давидов ( мога да се присъединя към негативните мнение за него), с два сингъл и един хъм на бридж позиция. Желанието ми е да и вдъхна малко животец и ще ходи на ремонт при Пакман. Питах него относно смяната на адаптерите от С-С-Х към Х-Х на нек и бридж позиция, търсейки по мек, леко джаз, фюжън тон - доколкото може да излезе от страт китара.Ясно е че ще трябва да се дълбае нек адаптера за да влезе Джаз хъм-а на Сеймор Дънкан. - някой правил ли е такова нещо , проблеми..?..и да , знам че има Сеймор Хот райлс , но от това което слушах на сайта, нещо не ме кефи много саунда..от друга страна ако някой има такъв адаптер - ХЪМ във формат на Сингъл, сподели впечатления ще се радвам...

 

П.С - Ако някой има друго предложение за конфигурация адаптери която да постигне такъв саунд , отворен съм за идеи...

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам това STHR-1.jpg , което е телекастърския вариант на хот рейлс за бридж. Това което мога да ти кажа е, че с него може абсолютно да забравиш за сингъл койл саунд този адаптер не отстъпва на нормалните хъмбъкъри нито като аутпут, нито като звук. За фюжън саунд става все пак Майк Стърн свири с такъв, въпреки че той определено свири с леко странна конфигурация от адаптери за джазмен :) , но не забравяй че в този има много метъл (справка Джон 5 -китариста на Мерилин Менсънс има Хот Рейлс на една от китарите си :twisted:).

 

От друга страна JB+Jazz е супер комбинация и наистина е любимата на самия Сиймор (поне така пишат навсякъде), а аз пък с един супер хорус отпред също изкарвам доста прилиен фюжън саунд така че избора не е лесен, ако мога да помогна с нещо питай :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам това STHR-1.jpg , което е телекастърския вариант на хот рейлс за бридж. Това което мога да ти кажа е, че с него може абсолютно да забравиш за сингъл койл саунд този адаптер не отстъпва на нормалните хъмбъкъри нито като аутпут, нито като звук. За фюжън саунд става все пак Майк Стърн свири с такъв, въпреки че той определено свири с леко странна конфигурация от адаптери за джазмен :) , но не забравяй че в този има много метъл (справка Джон 5 -китариста на Мерилин Менсънс има Хот Рейлс на една от китарите си :twisted:).

 

От друга страна JB+Jazz е супер комбинация и наистина е любимата на самия Сиймор (поне така пишат навсякъде), а аз пък с един супер хорус отпред също изкарвам доста прилиен фюжън саунд така че избора не е лесен, ако мога да помогна с нещо питай :D

Здравей,

мерси за инфото, Майк Стърн ме кефи като саунд ( макар че Маклафлин в триото с Чеймбърс и Де Франческо ми е мечтата, гладък топъл саунд с як състеин, балансиран геин и супер динамика..но спри сърце къде пари за такива гибсъни).. това което казва за хот рейла ме обнадеждава - имаш ли някакъв запис с него..на нек позиция е , нали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каза, че е телекастърски вариант - телетат имат само един адаптер - при бриджа.

Доколкото видях на сайта на анадем., хот райла е на нек позиция, а за телекастърите има каквито искаш варианти на адаптери пример

 

Телекастър 2Телекастър

 

 

 

Междудругото адски ми е интересно саунда на теле-то със сингъл койла, телекастърите са най подценяваните китари, обикновено с идеята че на тях се свири само кънтри или блус....а те могат да звучат много фюжънски и джаз дори....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сайта на анадем е много "аутдейтед" и не трябва да се гледа :godbless:

 

иначе в телекастърски вариант има Хот Рейлс само за бридж, на нек съм с обикновен сингъл койл :beer:

 

П.С. ето и една снимка от която не се вижда много добре, но само нея имам в момента снимка

Редактирано от anadem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината JB+Jazz комбинацията много ме блазни, единствено не знам как ще и се отрази на китарата дълбаенето. Според Пакман - ще стане.И съм склонен да му вярвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват че става . пък знам ли...предполагам че саунда ще е с повече среди, а не траш с баси и високи...обаче не съм ги чувал на живо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината JB+Jazz комбинацията много ме блазни, единствено не знам как ще и се отрази на китарата дълбаенето. Според Пакман - ще стане.И съм склонен да му вярвам.

Да, няма да има последствия... тази малка промяна е нищо в сравнение примерно с начина, по който Fender са сменяли метода на дълбаене на Стратокастера, като са използвали дълги години т. нар. swimming pool rout - почти всичко под pickguad-а е издълбано във формата на един голям правоъгълник, позволяващ им да използват каквито и да е конфигурации адаптери без допълнително дълбане. Методът е малко "с теслата", но Фендер са го прилагали дълги години без някакви оплаквания (както го прилагат голяма част от производителите на Страт-копия :) )

 

П.П. Mecho - сигурно става, но за тази цел мисля, че има и по-подходящи адаптери...

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пичове то не е много по темата ама намерих няколко схеми на ефекти ама нямам платка знаете ли къде мога да открадна :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.