Jump to content
Българският форум за музиканти

Nothing Else Matters - Solo


LooneyToon

Recommended Posts

Викам си айде да запиша и аз солото на Nothing Else Matters.. Начинаещ съм, свиря от около 8 месеца. На мен ми се струва горе-долу добре, но има още доста какво да се желае. Качеството на звука е доста лошо, но това е защото използвам един микрофон Филипс за 15 лв от Зора.. Сигурен съм че не е най-добрият избор. :D На живо звука е доста по-добър. Моля критикувайте, за да знам какво да подобрявам. :)

Ето го и клипчето -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука е отврат пич...

От това което се чува - китарата ти не е настроена спрямо песента, отделно и ритмически не е добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Звука е отврат пич...

От това което се чува - китарата ти не е настроена спрямо песента, отделно и ритмически не е добре :)

 

Знам за звука.. Така и не мога да нацеля как точно да позиционирам микрофона, та накрая го праснах по средата на бюрото, пък каквото хване - това. :mellow: Ако го сложа пред усивателя звукът става един такъв.. странен. Предпочитам така да го записвам. Следващият път ще усиля малко повече усилвателя, че да се чува повече китарата. За настройката какво имаш впредвид? В момента китарата ми е настроена в Е, песента в Еb ли е? Ритмиката ми е ясна, ще я оправя. :D Нямам нищо против още мнения.. :mellow:

Редактирано от LooneyToon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Просто не си в тоналност ,незнам от кво е ,ама наистина има разминаване.Според мен CD-то ти върти по бавно :)

 

Между другото ,правилно е изсвирено.

Тублатура ли е?

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Просто не си в тоналност ,незнам от кво е ,ама наистина има разминаване.Според мен CD-то ти върти по бавно :)

 

Аз си пускам един бекинг трак и свиря с него. Ще пробвам и с оригиналната песен.

 

Не помня откъде го научих. Мисля че просто гледах различни клипчета и го хванах. Но използвах за една част и таблатура, да.

Редактирано от LooneyToon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.