Jump to content
Българският форум за музиканти

Ми хайде и аз тогава...


Pinky

Recommended Posts

1)nickname: Pinky

2)Възраст: 20 minus 3 months

3)Образование: средно завършено, следвам Специална Педагогика в СУ

4)Вашият инструмент/и: в сатоящата си група съм вокалист и басист. В последните години се концентрирам върху баса, защото съм басист от по-скоро време, докато с вокали се занимавам от отдавна. Не гледам на баса като на опростена китара, защото слушам такава музика, в която басът е раздвижен и разчупен в по-голяма степен от солото. Затова аз съм си поставил за цел да свиря именно по-разнообразни партии. Типичният метъл-бас подход ме дразни.

5)Предпочитан музикален стил: Мога да отговоря. Но наместо да го правя, ще ми е по-лесно просто да изброя петте явления на музикалния свят, създали ме като човек и музикант:

Pink Floyd - интелектът.

Orbital - красотата.

Akira Yamaoka и работата му по Silent Hill - лудостта и мракът.

King Crimson - желанието да създадеш нещо без аналог. Това е моят идеал в музиката.

Pink Floyd - пълен кръг, събиращ всичко от горните ценности. Всичко започва там, където и свършва - с Pink Floyd.

6)Вашият вдъхновител: Личностите, изковали с годините горните институции - Роджър Уотърс (който, каквото и да ви казват, създаде Пинк Флойд, влагайки живота си в него). Братята Хартнол (които, правейки музика, създадоха течение в електронната музика, носещо рок-атмосферата, в която съм влюбен - 70s psychedelic. Орбитал има душа на рок банда). Акира Ямаока (който направи от най-зловещото и трудно за човешкия интелект хорър-изживяване в историята на литературата, киното и новото поколение игри... още по-трудно и мъчително. Защото го дари с музиката си. Ще се видим в градчето Сайлънт Хил. Всички ще отидем там един ден. Акира Ямаока е проходът). Фрип и компания (които не се дадоха). Тези хора аз наричам учители, понеже никога не съм си имал истински учител. Те ме научиха не как да свиря и пея, а как да чувствам музиката. Как да я изковавам.

7)Досегашни (не)реализирани проекти: "Black Floyd" - метъл кавъри на Пинк Флойд. "Imploding... 3, 2, 1" - първи експерименти. Implosion - опит за сформиране на банда за постоянна работа с цел пробиване именно с такава музика - псай-рок/метъл. Неуспешен. Naze - засега успешен. Реинкарнация на идеите на Implosion, по-силни от всякога, спокойно работейки над концептуален албум, наместо да се бутаме с 4 авторски и 2 кавъра по клубовете. Всичко с времето си. И, естествено, соловите ми проекти - 4 изцяло готови албума, които няма да видят бял свят преди Naze да го стори, въпреки, че са ми предлагали какви ли не неща. Стилово са... труднички. Смесица от електронна и жива музика, но не електро-метъл, а по-скоро симбиоза между двете поколения псайкъделик - живия и електронния.

8)Странични интереси: Литература, фотография, игри (само ако са изкуство), и въобще всичко, което носи някакъв стил, красота и интелект. Без мода, защото не я разбирам - това са дрехи и нищо повече.

9)В кратце(или с две думи за вас самите): всичко е казано горе. Иначе съм много просто момче.

 

Пффф, кво направих аз бе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без мода, защото не я разбирам - това са дрехи и нищо повече.

можем да поспорим по въпроса :godbless:

като естествено не говоря за тази "мода" която се консумира от плиткоумното мнозинство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо БЛАГОДАРЯ на всички!

Повече Псай-рок!

 

@cfqtka - няма да стане спора, защото, както казах - не разбирам модата. Не казвам, че не разбирам от мода (което също е вярно), а казвам, че не разбирам модата като такава. Тоест, както казах - за мен това са дрехи. Аз не казвам, че по принцип има нещо лошо. Казвам, че за мен е черен въпрос. Така че няма какво да спорим. Я по-добре си пусни Dance With Night Wind на Akira Yamaoka (ако го нямаш - търси, иначе съм ти обиден :godbless: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако бъдеш така добър да ми я пратиш по кюто ще я чуя :godbless:

а пък модата е изкуство според мен...аз така я виждам...тва исках да кажа просто :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и от мен! :hello:

Предполагам, че на място като това ще намериш сродни души! И дано престоят ти тук да е истински приятен и безкрайно полезен :rolleyes:

 

П.С. Представянето ти е страхотно!

П.П.С. Pink Floyd :inlove: :rolleyes:

Редактирано от Yiwigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък модата е изкуство според мен...аз така я виждам...тва исках да кажа просто

 

Абсолютно никакъв проблем по тоя въпрос :D

 

Предполагам, че на място като това ще намериш сродни души! И дано престоят ти тук да е истински приятен и безкрайно полезен

 

Засега е перфектно съчетание на полезното с приятното :rolleyes:

Колкото до Флойд - викам му BBE (Best band ever) :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.