Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми "multitrack Recorder"


rosso

Recommended Posts

Здравейте.

 

Първо искам да ме извините, ако напиша някоя глупост, но не разбирам нищо от звукозапис и съм напълно нов в тази сфера.

 

И така от известно време реших да си купя такава машинка, като идеята ми е да си правя записчета вкъщи (не е необходимо да са особено качествени) с електрическата ми китара. Например ритъм китарка, соло китара (евентуално хармония) и барабани. В момента пазарът е доста богат и ми е адски трудно да се ориентирам. Засега ми хареса ето това, но за жалост ми е малко скъпичко:

 

http://www.thomann.de/gb/boss_br_800.htm

 

Основните неща, които трябва да има машината са:

1) Лесно и интуитивно управление - направо да си вържа китарата чрез 1/4" кабел към устройството и да запиша дадена идея

2) Вградени ефекти и амп симулации - колкото повече, толкова по-добре

3) Вградени ритъм пресети и/или нещо като дръм машина, защото не разполагам с барабани вкъщи (отново по-добре да има повече)

4) Евентуално нещо като бас симулация (не съм много в час, но гледах някакво филмче в youtube), чрез която свирейки с електрическа китара да излиза бас

5) Мисля, че 8 канала ще са напълно достатъчни

6) Устройството да пише върху вътрешен диск или някаква мемори карта

7) Разбира се, да има разни входове и изходи за слушалки, студио монитори, микрофони, USB и т.н.

8) Ако има и опция да се забавя темпото и да се loop-не даден пасаж, за да се упражнява ще е супер

 

Общо взето искам с една електрическа китара и един кабел, с помощта на този рекордер да направя нещо като демо песнички, които да мастерирам и да си посвирвам през слушалките вместо през компютър или кубе.

Отново повтарям, че не търся СУПЕР качествен звук. Свиренето ми е просто хоби.

 

Благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че варианта със саунд карта и софтуерни симулации ще ти излезе по-евтин и по-добър.

Но щом си се насочил към това няма да те пращам в съвсем друга среда. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви симулации, какви чудеса? :D Симулациите са допълнителна екстра.

Със сигурност няма да излезе по-евтино, но ще бъде доста по-гъвкав.

 

Тези устройства не са лоши. Имал съм и продължавам да имам няколко от по-малките Босс устройства БР нещо си на 150 години с 4 трака (х8 вируални) и едно, което сигурно се води MiniBR или нещо подобно, защото е много малко със същия брой тракове и е доста по-ново . Добре се държи - качеството на звука не е зашеметяващо и ако правиш нещо по-сложно като аранжименти, траковете ще ти отеснеят доста бързо. Има базови ефекти и възможности за смесване - за мастериране много трудно може да става въпрос при такова устройство, но може да се изкара не лошо демо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.