Jump to content
Българският форум за музиканти

Винилни плоскости за пикгард


Recommended Posts

Здравейте колеги!

Днес бях в главния склад на Нитера и там попаднах на страхотни винилни плоскости с дебелина около 2 мм и големина поне 50 на 50 см (на око). Интересното беше, че имаше доста разновидности като шарка, но най-голямо впечатление ми направиха тези с шарка тип turtle shell, която се използва често при направата на пикгард (за тези които не се сещат - като стандартните целулозни перца на Fender, които са с един вид триизмерна шарка). От една плоскост според мен могат да се изкарат 3 страт-тип пикгарда и струваше около 10 лева за един лист. Материала е мек и се реже доста лесно, но за сметка на това остава достатъчно прав и твърд за мащаба на един пикгард. Цветовете, които видях от този тип шарка бяха бял, сив, тъмносив с доста изразена шарка и черен с не толкова изразена шарка. Склада се намира в София, квартал Обеля, след прелеза. Тези дни ще ходя пак до там да си купя една плоскост и ще кача снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

то май точно седеф ще излезне шарката.

 

nacre21.jpg

 

^такъв тип. и не е някаква проста напечатана имитация, ами си е както си трябва - под различен ъгъл отразява по различен начин. черния цвят специално ми хареса доста. лошото е, че не мога да намеря конкретните плоскости в сайта на фирмата за да покажа за какво точно иде реч.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материала е мек и се реже доста лесно, но за сметка на това остава достатъчно прав и твърд за мащаба на един пикгард.

 

Материала не трябва ли да е твърд, за да може да предаде състейна от китарата към адапторите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм убеден, че пикгарда има такава роля за състейна. по тази логика всички китари без пикгард трябва да имат по-добър състейн. според мен състейна идва от цялостната сглобка на китарата, както и от твърдостта на дървото от което е направена тя. оттам насетне струните вибрират по-дълго време и адаптрите прихващат тази вибрация. една китара от метал може да има състейн до утре, но ще е с плосък и глух тон.

нека все пак някой лютиер да изкаже мнение дали това е точно така, аз поне така си го обяснявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.