Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработване на китара


Recommended Posts

До колкото помня тук си писал неведнъж и колегите от форума ти изсипаха една камара съвети за това как се прави китара от каде се купуват компоненти и тн.За по лесно намери старите си постове и мисля че ще откриеш каквото търсиш.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами не писаха ми как се прави и ме увериха че е трудно , но никой не е казвал кое от къде се купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, малко самоинициатива, де!

То да вземем да ти купим материалите и да ти ги пратим :)

Не подсмърчай и не се чумери!Провери в интернет и използвай това което ни отграничава от животинското царсто - Интелект и Палци :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Както някой хора ти казаха, разрови се из раздел Изработка и ремонт. Там ще намериш доста полезна информация и съвети. Има бол информация в интернет - питаи очилатия чичко - www.google.bg . Не става така наготово - искам да си направя китара и хоп веднага да ти кажат всичко, а и вече им е писнало да повтарят едно и също. Пак ти казвам разртови се из темите за изработка на китари и заповядай пак с конкретни въпроси, за неща които не са ти ясни!

 

Айде поздрави от мене ;):girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на Евтим, който ми каза от къде мога да купя дърво :) . Ето и един конкретен въпрос , който ме мъчи и не ме оставя да спя 2 вечери вече - С какво аджаба се дълбаят дупките за адаптери ?

Поздрави .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

То ако е въпроса за скъпото , с едно длето , чук и обикновена дрелка пак може да стане.

Друг е въпроса : човек, който пита:

С какво аджаба се дълбаят дупките за адаптери ?
, дали е способен да се информира до степен, да знае всички подробности около изработката и след това дали ще има и необходимата сръчност да си осъществи проекта. Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е аз задавам въпроса , защото не знам и не съм питал бащата. Той има опит като дърводелец и би трябвало да може да ми издълбае 2 дупки ,но няма опит с китари , защото не е китарист . Мерси за бързите отговори :) .

Поздрави.

Редактирано от ManowarrioR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Узунов ти хубаво му показваш оберфрезата ама трябва и инструкции как се работи с нея:hysterical: То момчето си няма хабер от тая работа.Да не вземе да се пробва сам и да стане някаква беля.Тези машинки колкото са полезни толкова са и опасни.Работата с тях крие рискове за неопитен човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора: погледни тук, какво съм постнал.

 

Обаче относно твоя проект, бих те разочаровал като ти кажа, че да си изработиш сам ел. китара ще ти отнеме мнооого повече време и пари, отколкото ако си купиш фабрично произведена такава. Думите ми рефлектират във следния лаф от същата книга :

 

... така че си купих тази бормашина за 3000 шилинга, мислейки че на човек винаги може да му потрябва

една такава. Мислиш ли, откакто я купих съм пробил само 10 дупки с нея - това са 300 шилинга на дупка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То реално погледнато наистина си е така.Само да земем инструментите без материалите за една китара.Примерно Бормашина = 60 лв горе долу свестна Оберфреза =150 лв горе долу пак:greenangel:Зеге и то някаде 60-70 лв и какво стана 270-80 лв до тук.Остават една камара други нещица които не ги вкарахме в метката.Лакове,шкурки,лепила,грундове и много други такива дреболии на пръв поглед ама без тях не може.Грубо обаче с тях мисля че ще закръглим някаде около 300 лв.Обаче тук не сме сложили материалите за тяло,гриф ако си го правиш сам(което граничи с фантастиката).Прагчета,ключове,адаптери,нът,бридж(може нещо да забравя) и като прибавим и тях сметката ти отиде на към 500 лв по най груби изчисления.Така че се позамисли малко и си направи аритметиката дали си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.