Jump to content
Българският форум за музиканти

помогнете на един начинаещ


Recommended Posts

Здравейте. преди 2-3 седмици си купих една класическа китара втора ръка... http://makros-cherniqt.hit.bg/IMGP1161_1253816962.jpg

можете ли да ми препоръчате някакви видео урочета от нета като за начинаещ... намерих и едни книжки на юли марков. и ако може да ми кажите някакви найстина лесни песни като за начинаещ, който се мъчи да свири от 2-3 седмици. пробвах Хей момиче на БТР и Nothing else matters на Metallica, но и на двете съм стигнал само до началото.... нощо ми е зор ;) извинявам се, ако вече има такава тема. нов съм в този форум, потърсих и с търсачката, но нещо не открих такава тема и за това пиша.... благодаря много. поздрави

 

.::.

Редактирано от makros
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нещо не ми се получава свиренето с перце ;) имам в предвид, когато се свири с перце надолу-нагоре и т.н. особено, когато трябва да слагам акцент на третия удар да речем ;) много ме мъчи това :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отначало е важно да чатнеш теорията от книжките на Юли, от там се научи да хващаш акордите правилно, и да можеш да ги сменяш

 

Добра песен като за начало е Knocking on heavens door в акустичен вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е добре и да ги имаш книжките но и да ходиш при някакъв учител по китара ако можеш да си го позволиш разбирасе аз съм така но с други книжки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

И аз съм начинаеща и имам книжките на юли марков на компютъра си. Добри са, но по-добре да ходиш на уроци при опитен човек, който може да те научи добре и да види къде бъркаш. А за песните, не става да си толкова неопитен още и да свириш цели песни. Трябва да научиш теорията,, нотите, да спазваш ритъм и така нататък... И естествено практиката му е майката! :) успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.