Jump to content
Българският форум за музиканти

Внос от Щатите


Recommended Posts

Видях в някои сайтове доста приемливи за мен обяви за барабани, като в тях се казва, че включва shipping с UPS до всяка точка в света. Има ли някой от вас опит с подобни изпълнения и въобще възможни ли са те? Колко излизат мита, такси, глоби, злоби и други такива неща на границата, които развалят иначе много добрата цена? Ето и линк към един от тези сетове:

Въпросните барабани

Къде примерно се очаква да пристигнат барабаните при shipping?

Въобще всеки коментар по темата би ми бил много полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми видях, че е детски, но аз нямам възможност за друг в момента. А и все пак аз съм на 16, това ще сами първите барабани все пак. <_< А и в България не мога да си намеря барабани за около 300-350 лева от половин година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще успееш,ако свириш от скоро по добре си вземи някви барабани за 400-500лв и така.другият вариант едно амати за 200лв и си готов.

има една ямаха за 700 с калъфи без чинели и е японска ако искаш ми пиши лс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, нали ти казвам, че все пак съм на 16 и барабани за повече от 300-350 лв не мога да си купя! <_< Ще видя, все измисля някои Амати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата с вноса стоят по следния начин:

 

1. Най-сложният елемент е транспорта. Един средно голям пакет изпратен с куриерска служба от САЩ (UPS, Fedex, DHL и т.н.) обикновено струва поне 100 долара, за барабани може ще се окаже и повечко. По-евтин, но несигурен вариант са пощите (за САЩ - USPS).

 

2. Начислява се мито, което доколкото виждам от митническата тарифа трябва да е 3.2% за барабани, но за други неща, които съм внасял, са ми начислявали примерно 8% и т.н. Митата са сложно нещо, и е добре да се консултираш с митническа агенция за конкретния внос.

 

3. Върху сумата от стойността + разходите по транспорта + митото се начислява още 20% ДДС.

 

Ако нещата са изпратени по пощата, ще ги прехвърлят към митницата - за София, това е сградата на ул. "Веслец", където ще трябва да отидеш да си платиш митото и ДДС-то и да ги получиш. Имай предвид един друг подводен камък - митничарите могат да се усъмнят в декларираната стойност, и тогава жална ти майка... стойността тогава се определя от отдел "Тарифна политика", и се започват едни разправии... ама да не те плаша.

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми след така изредените неща май ще се отакажа... :greenangel: А и ми изпадна една оферта! Мерси на всички много!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.