Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Dgx630 озвучаване


Recommended Posts

Здравейте,

 

Това е първият ми пост във форума и реших да попитам един въпрос, който ме вълнува.

Пианист съм от 10 години и наскоро реших да си купя Yamaha DGX630. Понеже ще ми е първи синтезатор се чудя, дали ще вади достатъчно силен звук, че да не си купувам озвучителна техника. Участвам в една група. Всъщност тя е причината да си купя синтезатор. Ако ще трябва, бихте ли ми препоръчали нещо, което ще е на задоволителна цена и с добро качество ? Също така някой ако има същия синтезатор, ще го помоля да направи едно кратко ревю. :)

 

Поздрави, Желязков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросният синт има 2 вградени колонки, които са тихи (хайде да кажа, изобщо не са силни), но пък силната им страна е, че изобщо не кривят. Дават много реалистичен и добър звук. Тези колонки биха ти стигнали да свириш у вас и най-много в някое читалище, където всички пазят тишина. За рок група според мен нито колонките са достатъчни, нито синта е правилен.

Хубавото е, че има изводи за външни колони, така че не е фатално да се закупят колони в бъдещето, ако се налага.

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А някакви бихте ли ми препоръчали ? Преди мислех да си взема Thomann SP5500, но в крайна сметка стигнах до Yamaha-та. Какво мислите за това: http://www.thomann.de/de/the_tamp_pa4080kb.htm ?

Редактирано от irrealizable
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За група тая машина не става. За домашно свирене и тихи купони да. Тежка е, как ще я носиш насам-натам, не знам. Веднъж изнесъх по-малкия й брат 530, втори път не се наемам. Звукът от тонколонките - по горе са ти казали. Сигнал от слушалките и после в уредбата. Рок няма как да се свири с него. Ако ще е да забавляваш публиката в стил Клайдерман е добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Това е първият ми пост във форума и реших да попитам един въпрос, който ме вълнува.

Пианист съм от 10 години и наскоро реших да си купя Yamaha DGX630. Понеже ще ми е първи синтезатор се чудя, дали ще вади достатъчно силен звук, че да не си купувам озвучителна техника. Участвам в една група. Всъщност тя е причината да си купя синтезатор. Ако ще трябва, бихте ли ми препоръчали нещо, което ще е на задоволителна цена и с добро качество ? Също така някой ако има същия синтезатор, ще го помоля да направи едно кратко ревю. :thumbs_up:

 

Поздрави, Желязков.

 

 

 

Здравей Желязков,искам да те питам защо си се насочил точно към ямаха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Харесват ми клавишите. Казват, че са с тежината на тези на нормалното пиано и усещането било хубаво. Та купувайки го, мислех да го заменя с пианото вкъщи, а междувременно да го използвам в групата, в която свиря. :thumbs_up:

Редактирано от irrealizable
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това не съм съгласен - много е далеч 630 от истинската клавиатура. Примерно българско хоро ми е трудно да изсвиря на пианото, обаче на 630 ми се получи от раз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всички пиана са еднакви. :cheers2: Та така де, разглеждах тия дни и смятам да взема това + това. Според мен, за целта, за която ми трябва, ще е добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност мойто мнение може да не се зачита, защото не аз свиря на пиано, а синът. Преди години свирех на акордеон, обаче спрях. Сега, покрай детето почнах да пипам и пиано, та много-много не ги разбирам нещата. Но мнението на моя юнак за клавиатурата на 630 е: "пълен боклук".

За Томана нищо не мога да кажа. Дано да ти хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Ако все пак някой има някакви впечатления от Thomann SP5500, нека сподели. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.