Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Dilian Nedev

Only The Angels

Recommended Posts

Песента е върху 12 трака + 6 за смесването на барабаните извън самото VST. Приемам забележки/критики/информация за звука , като целта общо взето е да се достигне съвременно звучене , подобаващо за стила ;)

http://www.4shared.com/audio/m9OETeDh/Only_The_Angels.html (за феновете на 4споделяне)

http://soundcloud.com/diliannedev/only-the-angels (за потребителите на звуковото облаче)

Не звучи зле. Не съм достатъчно компетентен да давам конкретни съвети, но... прави впечатление, че ритъм китарата е моно или с много свита панорама. Може би целенасочено си го направил :girl_cray2: но според мен не се връзва съвсем с понятието "съвременно звучене".

Да, при китарите повече панорами или фазово инвертиране

"фазово инвертиране" не е много добра идея. Просто да изсвири повече китари.

Най-доброто решение е стерео запис, за предпочитане бинаурален също може, но иска много настройки и познание.

Стандартен стерео запис ще свърши работа. Ако пък е през софтуерен китарен модул, просто симулирай такива.

И не слагай нищо в dead center, когато е моно записано (важи за солота, снеъри и каси). Силно тънее и не е свързано със съвремеността на звученето.

Ако си им слагал пост-фейд ревърби - може. Абе вече си е върпос на звук.

Относно стила - стандартно, клиширано и старичко като аранжимент.

Поздравления,бих искал демоалбума ми да звучи така!За мп3-китари и ударни много убедителни,бас-иска още.Стила е слушаем...

Готино миксче, не мен би ми харесал повече room на snare-то, че и на останалите барабани.Китарата е с готин саунд.Баса си се чува, не знам с какво слушат тия момчета.Музиката обаче си е в стил '80, така че най-добре да си остане там и микса.Не виждам какво лошо има в old school, може би щото съм от това поколение.

Edited by sardaesox

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.