Jump to content
Българският форум за музиканти

Школа за ел. китара на John Petrucci


Recommended Posts

Чак тези дни ми попадна и ми изглежда доста интересна. Изгледах видеото вече и съм минал 1/3 от упражненията. Започва с физ-загрявка :D без китара, след това загряващи упражнения и за двете ръце и сетне идва същинската част :D

 

За заинтересованите:

http://roadrunner.data.bg/Dream%20Theater/..._10x_to_RNR.avi

http://roadrunner.data.bg/Dream%20Theater/..._10x_to_RNR.avi

http://rust.data.bg/John%20Petrucci%20-%20...0discipline.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Школата е много добра. Упражненията са наистина ценни. Аз я имам оригинал - само че ЦД версията - е видеото го свалих отнякъде също, т.е. може да се каже, че полулегално го притежавам хехехе.

Друга ценна школа на Петручи е Wild Stringdom. Даже бих казал, че е по-добра от Rock Discipline (не по отношение на разгряващите упражнение, а по-скоро по рифове и развиване на техниката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wild Stringdom откъде може да се намери ?

 

АХЕ - Ами мерси тогава :D , другия рип в data.bg е с отвратително качество !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм я виждал никъде в електронен формат.

 

Цената в amazon.com e 14 долара, което за школа е почти нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Begemot - Това са "4-fingers-in-a-row-chromatics" :lol:

И аз изобщо не мога да му смогвам на темпото, при мен главния проблем идва от това, че 3ти и 4ти пръст работят мнооого трудно в екип :D

(Имам един малък дефетк, че кутрето ми е малко по-късо от нормалното т.е. не е 100% пропорционално на другите пръсти и оттам идва цялата работа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Begemot - Това са "4-fingers-in-a-row-chromatics" :lol:

И аз изобщо не мога да му смогвам на темпото, при мен главния проблем идва от това, че 3ти и 4ти пръст работят мнооого трудно в екип :D

(Имам един малък дефетк, че кутрето ми е малко по-късо от нормалното т.е. не е 100% пропорционално на другите пръсти и оттам идва цялата работа)

 

СВИРИ Б А В Н О!! МНОГО БАВНО!

 

 

За всички такива проблеми препоричвам великата книга на Jamey Andreas 'The principles of correct practice for guitar'. Аз съм й на половината, и ми е помоглала страшно много вече.

 

Ако някой даде акаунт на free сървър, ще я ъплоуд-на.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To az wednuj imah problemi s kompleksi ot tipa (prustite ne sa mi dostatachno dulgi) ama wednuj w O'Shipka swireha progresiv i imashe edin kitarist na kojto prustite mu bqha dosta debeli i imah chustwoto che hwashta po dwe prgcheta nawednuj, puk choweka swireshe dosta dobre.

Sega imam problem che ne mi e udobno da swirq praw i hich ne moga da razbera kak moje na nqkoj da mu e udobno

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече го направих:

ftp://free2.datacom.bg/burningaxe/guitar%20lessons/

книгата е страхотна :!: :!: :!: ВСЕКИ ТРЯБВА ДА Я ПРОЧЕТЕ :!: :!: :!:

 

Чакам Glacierise да ми даде диска с видеото и ще кача и него. За съжаление той има само първата част. Имах идея да се съберем много хора и да си поръчаме 2рото DVD, ама видях цената($59.95) и се отказах :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Еееее много са добри тези уроци!!! Много благодаря!!! Аз си мислех, че не мога свиря, ама сега съм сигурен :-), пръстите ми хич не ме слушат! Ама ще поработя по въпроса.

 

А иначе...

Всичките тия известни уроци и школи ги има през мулето. Сваляйте яко

може ли да попитам, къде по-точно... :godbless::headbang:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.