Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете малко - усилвател въпрос?


balombi

Recommended Posts

Здравейте банда!

Досега свирих само на кухарка и малко на чужди електрически китари .

Дойде време и си взех горе долу сносна електричка , веднага се появи проблемът с усилвател (кубе) - просто нямах такова чудо .

Разтърсих се из раздел продавам и намерих една обява за кубе.

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=79823

Рзбира се, окото ми веднага хвана цената и ми се поиска да взема това веднага , за да мога да си свиря спокойно вкъщи. Е да ама не , след малко трезва мисъл започнах да се питам дали си струва , ще покрие ли минималните ми изисквания , дали е за мен .

Конкретният ми въпрос към вас е дали да го взема или да се насоча към друго.

Изискаванята ми за звук не са големи , искам да има някакъв дист , геин и тон коректор .

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам го това кубе ей тука разглобено. Не че се е повредило, но му преправям разни работи. Ако те интересува схемата мога да ти я пратя.

 

Понеже имам и друго мога да ги сравнявам. Резулаттите:

Лейнито е приятно десетватово кубенце с малки размери. Тежи 4-5 кила. Предназначено е за домашно непретенциозно свирене. Вдига достатъчно шум, че да разберат съседите. Отзад е отворено. Има китарен вход, който се превключва между чист и крънч (с изкривявания - в другите усилватели е драйв). Има трилентов тонкоректор и мастър волуме. Има линеен вход за включване на плеър някакъв и изход за слушалки. Всички входове и изходи са 1/4 (дебели) жакове. С 6" говорител е.

Чистият звук е като от малко кубе - без плътни басове. С тонкоректорите ще нагласиш необходимата бленда.

Драйв канала е с малко еднообразен звук. Като разцъкаш потенциометрите можеш да направиш някакъв свестен звук да бичиш жици. Като задобрееш ще поискаш да имаш амп симулации, повече ефекти. Тези неща ги дават кубетата с DSP - digital signal procesor, макар че има и аналогови варианти.

За първо кубе става. После ще добавиш китарен процесор. После ще смениш кубето с по-голямо. После с лампово, После... абе ще се харчат пари. Хубавото на Лейнито е, че е евтино и за 50 лева ще го шитнеш после. Това ще ти е една от най-малките загуби на пари при смяна на гиъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Значи е точно за мен - малко и непрентециозно.

Но тава само за една китара ли е , смисъл само аз да свиря на него.

Има ли вариянт за две китари на едно кубе с различни тон корекции.

Един '' специалист '' ми каза , че може чрез някакъв двойник може и две китари на едно кубенце , но и за двете ще са еднакви корекциите .

Ок

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е принципно ти можеш да си направиш разклонител и да набуташ и 10 китари, ама най-вероятно ще е голямо ако.

А за корекциите така като се замислиш дали може....най-малкото дори и да включиш 2 китари те ще влизат от единствения вход...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на истина така е .

Толко ми се иска да взема едно кубенце и да си чуя вече китарата , но уви продавачът избяга .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Намерих и как да го настроя за различни белнди ин стилове .

http://www.laney.co.uk/manuals/LX12%20Manu...20Issue%201.pdf

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора китара можеш да включиш в CD/Line in input-a, само че ще звучи само чиста китара, освен ако нямаш някакъв ефект.

 

Имам по-голямата версия на този модел и мисля, че си заслужава! Взимай го без да му мислиш много. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай на кубето като част от твоя музикален инструмент. Кубето или системата глава+кабинет възпроизвеждат твоя звук, от твоята ръка, китара, кабел и разните неща, закачени по него. В този ред на разсъждения не е редно дори да се мисли да включваш две китари в едно кубе. Направо няма смисъл.

 

В Line IN входа не може успешно да се включи втора китара. Входното съпротивление е 4 килоома, сигналът пада по напрежение 4 пъти от делителя пред инверсния вход на TDA2030. Няма Volume/Tone корекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно , няма да се свързва втора китара .

До края на май ще имам възможност да ги купя, вече сме се договорили с продавача.

Ама как само нямам търпение , направо се побърквам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе.. ако другият човек има процесор или някакво камионче след китарата, активна електроника в инструмента или нещо друго, което да играе ролята на предусилвател, и в line in може да се включи за непретенциозни работи. ние доскоро така свирехме - единия процесор (zoom 707) в кубето, другия процесор (zoom g1) в aux in-а на първия, баса (активен) в aux in-а на кубето, или обратното - баса в кубето и китарите в line in-а... е, чуваше се :godbless:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чуването - ще се чува, ама като баса изпъне мембраната познай какъв тембър ще извади китарата. Отделно китарния високоговорител хич не е силен в ниските честоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.