Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg - Проблем с бръжденето !


Recommended Posts

Здравейте,хора. Преди 2 седмици си взех чисто нов акустичен стагг (с метални струни) и за парите, които дадох си заслужаваше. Поне до момента,когато басовата 6та струна почна да бръжди на места и е ужасно неприятно като свиря някви барета и просто желание ми да свиря се убива. Проверих всички струни и всички прагчета и се оказа, че само 6 струна е проблема. Знаете ли, как да го оправя ? Бих се зарадвал на решение (дори и някакво компромисно да е )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от голям град, потърси помощта на лютиер.

На първо време провери и дали е настроена точно в стандартен ми строй китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще кажа, че щом е Стаг, значи ще има фалшиви тонове. Имам акустичен класическа китара стаг и в началото не фалшивееше толкова но по-късно почнаха доста тонове от 9 прагрче на 4-5 струна. Минавал ми е и електрически стаг през ръцете, там пък фа-фа диез на първа струна ми е закачала.... Просто за мене марката Стаг е.....

но пък иначе е здраво биче, това удряне чукане кво ли не и нищо й няма....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще кажа, че щом е Стаг, значи ще има фалшиви тонове.

 

Според мен, трябва малко по-сериозно отношение. Подобни генерализации звучат нелепо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам го на базата на това, че де що съм барнал Стаг, всичкото е калпаво има някакви дефекти. И кмаертон съм имал и приятели с имали и те стаг инстументи и какво ли не и всеки се е оплакал, може и да имат нещо среден клас а да го продават на цената на висок..... нямам идея, просто казвам на факта на това, което съм пробвал или виждал. Както казва една приятелка - Добре, че няма презервативи Стаг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм пипал нефалшивеещ Стаг.Генерализациите са несериозно нещо.За това китара се избира с пипане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.