Jump to content
Българският форум за музиканти

респром м16 (проблем)


Recommended Posts

Здравейте всички.Имам един миксер респром м16 , и ми е любопитно ако някои разбира, От какво могат да глъхнат каналите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко неточно си зададох въпроса. имах предвид какъв е проблема че каналите глъхнат , и трябва да дигам гейна на макс за да се 4ува нещо от микрофоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М 16 май не е българска пушка.

И по темата да питам, дали глъхне откакто го имаш или е заглъхнал в последствие.Щото тея изроди си глъхнат по дефолт.Няма да питам за кабели и микрофони(но е добре, сам да си кажеш).

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от както го зех глъхне. но очевидно бифшия му собственик не ме беше предопредил за този проблем. А за микрофони с всякъкви съм пробвал и пак х..й

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали някой ще ти каже по магия откъде идва, без да се отвори. Респромите са стара технология, която макар и хубава е почти без възможност за заместване на компоненти. Аз за потенциометър на моя усилвател студио 2 не мога да намеря, какво остава за нещо друго. Но все пак може да е нещо свързано с компонентите. Виж в аудио-бг.орг там има доста хора, занимаващи/ли се със Респром.

Редактирано от kalata23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали някой ще ти каже по магия откъде идва, без да се отвори. Респромите са стара технология, която макар и хубава е почти без възможност за заместване на компоненти. Аз за потенциометър на моя усилвател студио 2 не мога да намеря, какво остава за нещо друго. Но все пак може да е нещо свързано с компонентите. Виж в аудио-бг.орг там има доста хора, занимаващи/ли се със Респром.

 

 

Напротив. БГ техниките са направени с напълно достъпни елементи: евтини български транзистори, операционни от типа 741, пак български. Повечето потенциометри са на Тесла. За твоето студио 2 най-вероятно са такива. Естествено винаги може да се пригоди нещо, за да работи техниката. Няма непоправими неща, особено в този тип схемотехники.

 

mybata, няма как някой да ти отговори ей така по интернет, колкото и да искаш :thumbup: Информацията за проблемът е прекалено малка. Може да е от много неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.