Jump to content
Българският форум за музиканти

Georgy Porgy - Unplugged Version, Fingerstyle ...


Jordan_J

Recommended Posts

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Данчо, как процедираш с ниските на вокалния трак - какво EQ си слагал? Много гот звучи всичко! :hysterical:

 

Ами честно казано никакво - както и да звучи това ... И китарата и вокала ги записвам с лампов микрофон. Понеже си е чист ънплъгд - исках да звучи максимално близко до оригиналния звук - без допълнителни корекции :D По принцип не съм фен на сложни еквилизации, когато става дума за акустична китара - а на практика не ги използвам даже - освен в случаи когато няма правилна честотна дистрибуция и има "сбиване" на инструменти в определени честотни ленти.

 

- EQ на китарата го натаманявам чрез позиционирането си на точното място около микрофона, където ми звучи така както искам - и нищо повече :)

 

- С гласа е почти същото - вдигам гейна на микрофона и преампа и пея по-близо ако искам повече бас, но с по-малко динамика ... И така ... На практика няма никакво EQ и пост-процеса е сведен само до минимална компресия и малко върб. Ами това е май - ако се сетиш нещо друго - питай! Радвам се, че ти е харесало!

 

Поздрави!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! :D

То явно като си е качествен мика, няма нужда от много базаране - аз ако не развъртя целия честотен спектър на моя мик е все едно, че нямам мик :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако записвам глас с кондензаторен микрофон - изобщо не пипам еквилайзиите. Просто няма смисъл. По-скоро крайния микс може да се бутне в някоя посока - повечко бас или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз не правя нещо като хората, щото мика ми звучи ОК на сухо, но в микс винаги ми е глух, като го сравнявам с други миксове...

Сори, че ти спамя в темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно (както и се очаква от visiondann) е всичко - аранжимент, звук, изпълнение... Бе, много радващо. А изборът на парчето си е номер 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, сподели какъв ти е мастер чейна, защото това си звучи добре има нещо остро на изхода, ако не е така и ако е от самия микрофон.... CAD VSM Tube e eбахти якия мик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Искам да ти отговоря, но не съм сигурен, че разбрах въпроса ... Особено за острото нещо на изхода :) Моля, да конкретизираш въпроса, за да мога да ти отговоря :girl_cray2:

 

Чейна като цяло е:

 

CAD VSM tube -> DBX dual tube preamp -> Tascam FW1884 аудио-интерфейс

 

Таскама го ползвам само като фейдър контрол и бридж между компютъра и преампите). Ако като "острота" визираш брилянс или наличие на високи честоти, то мога да споделя, че при китарата се получава от позиционирането спрямо микрофона, разбира се свиренето и самата китара.

 

При гласа няма нищо освен лек компресор и ривърб.

 

EQ няма изобщо - нито по време на записа, нито като пост обработка. Иначе - мисля, че CAD VSM е наистина много качествен продукт, съпоставен към цената си. Аз и затова го избрах едно време. Купувал съм го около 2004 година. Дано съм бил полезен!

 

 

Поздрави!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
остро - tape saturation, преди това с компресор или.... ?

 

Само тюб-модел'д компресор (ако добре си спомням).

 

 

добре се е получило :)

 

незнам защо тоя звук на китарата ми напомня Овейшън ...

 

Едва ли ... ;) Имам 2 Овейшъна, но не бих ги използвал за истински акустичен запис ... Просто не ми допада звука им ... Сори :)

 

 

Евалата, Данчо! Много е готино! :)

:) Благодаря ти, ман !

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.