Jump to content
Българският форум за музиканти

пътуване до лондон с китара


maddiemonroe

Recommended Posts

заминавам за лондон със самолет и ще си вземам китарата с мен, проблема е,че китарата е класическа ,т.е. лесно чуплива и няма да съм спокойна ако я дам в багажното , дори и с твърд калъф, другия проблем е , че повечето компании ми искат още един билет , за да ме пуснат на борда с нея, въпросът ми е дали някой е летял така до лондон с класическа китара да сподели малко инфо............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз летях от Лондон за тук.При мен беше същото самолетните компании ми искаха втрори билет това не ме устройваше и поразпитах насам натам и се оказа че най-добрия вариант е да я пусна по куриер.Така и направих, Еконт имат офиси там пуснах я за една седмица приситгна жива и здрава(естествено добре я бях опаковал).Това удоволствие ми струва 50 бг лева.Та ако искаш може да пробваш тоя метод.Попитай в еконт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летях от София до Лондон със китарата в твърд кейс като ръчен багаж без никакъв проблем. Мисля че бях с Бритиш Еъруейс тогава.ю

Китарата ми е електрическа, Лес Пол... Куфара е по-малък от тези за класическа китара със сигурност но никой не се загледа, нито някой тръгна да мери нещо.. просто си я пуснах през скенера както всички останали чанти.. и никой дума не ми каза.

Това беше миналата година г/д по това време.

И друг път като съм летял съм виждал хора с китари като ръчен багаж в твърд кейс, но не си спомням тогава с коя компания летях, дали пак беше Бритиш или Уиз...

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на аерогарата има един калъп по който си мериш, дали ръчния ти багаж се помества в определени габарити(това са габаритите отгоре на местата където се прибира) а куфара със сигурносто не влиза в това число. Миналата година ходих до Италия и точно по тая причина не си взех китарата, както каза колегата Еконт :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади св в представителството на авиокомпанията (не на летището) - ще ти разяснят най-добре в съответствие с вътрешните си разпоредби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.