Jump to content
Българският форум за музиканти

Лепенки


maringtr

Recommended Posts

Май е все едно в кой раздел ще я пусна тая тема :(

 

Та въпросът ми е: Искам да си лепна една лепенка на китарата, къде мога да си поръчам и какъв вид е най-подходящ? (под вид имам предвид начин на залепване - тип ваденка или с лепило)

 

По принцип знам, че в повечето рекламни ателиета правят лепенки, но ако някой си е правил - нека да сподели личен опит и да даде някой полезен съвет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше писал откъде си.

Трябва ти рекламна агенция със солентен принтер. Печатат ни картинката на самозалепващо ПВЦ фолио. Може и един каст ламинат отгоре да му дръпнат.

Евтино е.

Не бих си лепкал кво да е по китарите, макар че на почти 30 годишната кухарка имам лепенка на Щурците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София съм. Става въпрос за мъничка лепенка в/у headstock-а. Колебая се обаче дали да не я дам направо да я "пребоядисат"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти рекламна агенция със солентен принтер. Печатат ни картинката на самозалепващо ПВЦ фолио. Може и един каст ламинат отгоре да му дръпнат.

Евтино е.

 

Няма никакво значение на какъв принтер ще се изкара лепенката. Ако ще да е на някоя дигиталка за визитки - пак става. Солвентния принтер ще му избелее печата след няколко години плюс това. УВ-защитата на тези мастила е около 2-3 години.

Каст ламината е излишна глезотия, когато става дума за лепене върху китара, през която не минават н-на брой почиствания, пароструйки и калта на половин град. Без никакви проблеми става и с обикновен ламинат. Харесваш си картинка в подходяща резолюция, или векторно изображение. Носиш го в печатницата и се разбираш за какви пари и бройки си навит. Обикновено за 1 бройка, ще ти вземат колкото е минимума за печат (при нас е 1 квадратен метър, макар че за рекламни агенции понякога правим отстъпка от това). След това ако държиш да е по контур, го пращат на плотерче да го обреже и е твое.

Живота на лепенката зависи от това, как си поддържаш китарата и как се отнасяш към нея. По принцип може да издържи страшно много време, но трябва да внимаваш с драскането и подлагането на екстремни мто-условия.

След това свалянето на лепенката и лепилния слой е елементарно. Взмиаш си почистващ препарат за китара, в зависимост от повърхноста, върху която ще лепиш. Пръскаш, изчакваш малко да го разреди и забърсваш със суха кърпа. Туй то-нищо по-сложно няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше писал откъде си.

Трябва ти рекламна агенция със солентен принтер. Печатат ни картинката на самозалепващо ПВЦ фолио. Може и един каст ламинат отгоре да му дръпнат.

Евтино е.

Не бих си лепкал кво да е по китарите, макар че на почти 30 годишната кухарка имам лепенка на Щурците.

.... :D:greenangel: Абсолютно е прав колегата!!..виж снимки на Ингви!!акусттиката му е само с кончето(на Ферари)оригиналната ПВЦ Е на гърба на почти всяка негова китара!! :) ..нали рекламира марката!!!...до скоро и дано съумееш да съчетаеш готиното без да е претрупано!!! :):)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.