Jump to content
Българският форум за музиканти

Стар Електрически Орфей


Recommended Posts

Здравейте,

имам един Орфей и преди 2 дни реших да го боядисвам.Още не е готов,но се получава горе долу добре(като се има в предвид че до сега дори яйца не съм боядисвал).Въпросът ми е друг - той е с 2 пикъпа(без превключвател) и 3 потенциометъра - H, L, и Volume, а искам да е с 3 пикъпа (да сложа по средата един двоен).Мислите ли че има смисъл да се занимавам,дали се прави трудно и какъв пикъп може да сложа и колко ще ми излезе ?

 

 

Това беше китарата преди да я разглобя

1479260f.jpg

 

А това и е платката

1479261d.jpg

1479262C.jpg

 

Скоро ще кача и снимка,на която е боядисана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те кефи на пипане/свирене вероятно си заслужава.

Поставянето на нов адаптер ще изисква дърводелски и електротехнически умения.

Ако ги нямаш ще търсиш някой майсторец. Тогава щеразбереш и колко ще ти излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо го боядиса, брате, толкова по-убав е натюр

искам да си купя някой такъв орфендер, преди да са ги изпопребоядисали всичките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И главата е супер грозно одрязана... Тая китара освен за красив мебел за друго не става, а сега дори за това не става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двоен адаптер почти никой не ползва в средна позиция.

Ако ще слагаш двоен, то по-добре е той да е на задна позиция, особено ако смяташ да свириш тресни.

Цените на адаптерите можеш да прегледаш сам като обиколиш музикалните магазини. Там продават от евтини до скъпи :hysterical:

 

 

Главата и на мен хич не ми харесва. Чудя се защо в България е традиция да се преправят фендероподобните кремонки и орфеи с глави ала Ibanez.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Човекът,от който я купих,преди време беше решил да я боядисва,но я беше ошкурил до дърво и до там и ми я даде така и реших аз да си я боядисам.......а за главата - това отгоре ме дразнеше от както я видях.Така ми харесва много повече.

Редактирано от vaxo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът,от който я купих,преди време беше решил да я боядисва,но я беше ошкурил до дърво и до там и ми я даде така и реших аз да си я боядисам.......а за главата - това отгоре ме дразнеше от както я видях.Така ми харесва много повече.

 

 

Щом си е решил човека да я направи както си му харесва ( ама според мене яко си я окипазил ... )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че яко си я погрознил но щом те радва-да си те радва. Имайки в предвид че си я направил черна и търсиш някакъв двоен адаптер значи предполагаемо свириш метъл, а към какво точно звучене се стремиш, та да ти е нужен хъм в средна позиция? Между другото хубаво е че си с pickguard шото така най вероятно няма да ти се наложи да мърдаш дървото. В прочем какви по дяволите са тези адаптери!?!?!?

Редактирано от Amentis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни горзния оригинален пикгард заедно с потенциометрите и гадните адаптери. Купи си някакъв евтин двоен адаптер (тук често се появяват), направи си или си купи пикгард за него е ако държиш да имаш и единичен адаптер комбинацаията двоен при бриджа и единичен на нек позиция ти е напълно достатъчно. Смени потенциометрите купи си яки капачки за тях, смени и букста и китара става спуер. За главата съм съгласен, че е гадна :thx: , но това не не поправимо. Разкарай и гадната ламарина, която държи струните първо е безполезна второ е грозна. Относно самата китара махагон + талашит = българска шит. Ако ти се занимава, китара ти е удобна, харесва ти и си слконен да инвестираш 20-40лв. ще стане супер. А относно мнението, че си я прецакал, няма как да прецакаш един Орфей. А да забравих :) смени ключовете.

Редактирано от Belgarad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам само..Този потенциометър, който е без глава за какво е, понеже имам същата китара, а я взех с липсващ такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Volume е потенциометъра,а капачката тряа да е някъде из стаята ми,аз го махнах нарочно,защото постоянно го закачам като свиря,клиучовете ше се сменят задължително,а от адаптери не разбирам много,но един приятел има орфей,на който е сложил двоен по средата и ми хареса как звучи......и предпочитам да инвестирам кинти ж тази китара,защото наистина ми е много удобна,докато ако си взема някакъв Fenderр,той направо ми се губи в ръцете,а другата ми идея е да взема направо платка за някаква по-хубава китара и да си я сложа на моята.....кое мислите че е по добре ?

 

П.С. Не знам как стана така,но поста ми е едно изречение :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее как си окепазил китарката! :punk_guitar::yes:

Тези Орфейки вече са рядкост и е цяло чудо, че си намерил читава такава. Жалко, че си я скапал тотално... :no:

Ето малко информация как се прави: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=69299&st=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.