Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно струните- "бръждене"


Цеко

Recommended Posts

Здравейте.

Първо- извинявам се, че пускам тема относно проблема. Четох сигуро всички(може би) теми относно проблема, но немога да го реша.

 

Имам Епифон Стандарт. Купен е втора употреба. Вчера смених струните(сега са 9-42 на Еликсир) и сега има "бръждене" на първите прагове. Мисля, че трябва да отбележа, че екшъна беше доста "нисък", но със старите струни нямаше проблем. Вдигах бриджа, екшъна е на около 2мм.(немога да кажа със точност), но "бръждене още има. Грифа е почти прав, но като натисна на 1 и 14 праг, на 6 има минимален "процеп" но има(прочетох, че трябва да го има).

 

Тръс-а не съм го пипал въобще.

 

Извинявам се отново. Знам, че Ви е писнало от подобен род теми. Но се надявам да ми помогнете.

Благодаря Ви.

Редактирано от Цеко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам какви бяха, понеже не съм ги слагал аз, но като ги гледам така ми се струваат еднакви.

И забравих бръжденето е на 4,5 и 6 струна, другите ми се струва, че са добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни ги още милиметър - два нагоре и си готов. Може и само от едната страна на bridge-а.

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз ще вдигна но екшъна ще се вдигне много, а не ми е удебен толкова висок :С

Май ще се наложи да свиквам :music336:

Редактирано от Цеко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите струни е нормално в началото да "дрънчат" повече. След като казваш, че са същия размер и не си барал нищо, което би влошило състоянието по китарата, би трябвало след няколко дни като се послегнат да спрат да бръждят.

 

Освен това имай предвид, че Elixir слягат по-дълго от обикновените струни. :music336:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има "бръждене" на първите прагове
Отпусни тръсрода леко,нали първите откъм главата?.Обикновено Гибсън,че и Винтидж вървят с 10-ки фабрично,за Епифон да каже някой.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, именно откъм главата.

Предположих, че е от факта, че са нови и им трябва време да "слегнат". Ако не се оправи ще врътна "шиша".

 

Надявам се да не съм Ви досадил много.

 

Благодаря Ви!

 

 

 

По-здрави!

Цеко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам много но да ти кажа с тея струни елексир и при мойта китара имаше същия проблем.Чуваше се отвратително може да не съм си направил правилна настройка, но факт е че не ми хареса звученето а с други струни които са и по евтини ми звучи много по добре китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.