Jump to content
Българският форум за музиканти

Ноти за китара


Recommended Posts

Здравейте ,

някой от вас случайно да има ноти на кючек за китара ?? или ако няма но може да напише някоя друга нота ще съм благодарен на всички.Мерси предварително :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале с тая тема изби рибата , във форум само с метали и дуги не харесващи този така популярен жанр ,ти искаш ноти за чалга . Е ама нищо аз понеже не мразя нито един стил музика ще ти загатна едно фрагментче от не безизвестната песен ''Радка пиратка ''.

Та..

 

G G A Bb A G A G G A G G A Bb A G G C Bb A Bb A G F F G A G F G F F G F D F# A C

 

 

Това се свири елементарно върху акордите Gm/Gm/F/D7 .

Незнам колко ми разбра затова съм се опитал да изсвиря написаното , въпреки че свиря като индианец мисля , че може да разбереш нещо .

http://www.4shared.com/file/253805761/7c846fa5/ku4ek_.html

Успех .

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам от въпроса ти, а и от примера на @balombi, може би имаш в предвид "Чае Шу кариа"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале с тая тема изби рибата , във форум само с метали и дуги не харесващи този така популярен жанр ,ти искаш ноти за чалга . Е ама нищо аз понеже не мразя нито един стил музика ще ти загатна едно фрагментче от не безизвестната песен ''Радка пиратка ''.

Та..

 

G G A Bb A G A G G A G G A Bb A G G C Bb A Bb A G F F G A G F G F F G F D F# A C

 

 

Това се свири елементарно върху акордите Gm/Gm/F/D7 .

Незнам колко ми разбра затова съм се опитал да изсвиря написаното , въпреки че свиря като индианец мисля , че може да разбереш нещо .

http://www.4shared.com/file/253805761/7c846fa5/ku4ek_.html

Успех .

мерси мнооооого ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това разбра ли го , защото емного тъпо написано и дори ми е трудно да го разбера. Не мога да то нарисувам петолиние и за това пиша така тъпо нотите .

Ако не разбираш нещо питай и се научи да вадиш по слух .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Т'ва дето си го написал подозрително прилича на един мой пост в твоя тема,отпреди седмица някъде.Нещо подигравки ли усещам или така си говориш по принцип? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ти извадил малко в началото,абе свири ми се ама се занимавам с едни сватбарски щуротии.

Нотите ще ги напиша в реда,в който се свирят (не мога да ти нарисувам петолиние)

 

C# D(5) C-D-C B A B A G# A B C B A G# A A F# G F# -цялото се повтаря 2 пъти

G# A B C B A G# A A F# G F# G# A G# A D C B A G# A A F# G F# - и това цялото два пъти

 

Свири се върху D и A акорди,като подчертавам това е само началната част,нямам повече време засега.Имай предвид,че съм слушал оркестри,които го свирят с доста украшения,импровизират и т.н.,така,че ако се чувстваш способен,може и ти да направиш така.И се учи да вадиш по слух,щото тия работи таблатури нямат,пък и с тях няма да я докараш доникъде.

 

Даже записах как "уж" би трябвало да звучи.Доста зле е изсвирено,но като за ориентир върши работа.И на китара много трудно се правят разните извивки,характерни за хората,изобщо,требе си майстор.И това съм го правил по слух,така,че може да има някоя грешна нота.

 

http://www.4shared.com/file/250777867/462c317e/horo1.html

 

Като имам повече време,ще разгледам и другите части на хорото.Успех!

 

Забележка: D(5) означава,че нотата се повтаря пет пъти

 

Извинявай за неграмотното записване,ама импровизирам на момента ;)

 

Да на истина шаблона за поста ми е твое производство :punk_guitar: . В никакъв случай не се подигравам , напротив даже много те уважавам .

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Това разбра ли го , защото емного тъпо написано и дори ми е трудно да го разбера. Не мога да то нарисувам петолиние и за това пиша така тъпо нотите .

Ако не разбираш нещо питай и се научи да вадиш по слух .

Емиии не разбрах много карам по слух но ако можеш да ми го направиш като таблатура ... просто равен нема да имаш :)

Редактирано от Hellbeas7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом караш по слух за какво ти е таб.

Даже съм ти написал и тоновете , така че няма смисъл от табове.

Ако пък не разбираш буквите от първия ми пост-

 

C-До

D-Ре

E-Ми

F-Фа

F#-Фа диез

G-Сол

A-Ла

B-Си

Bb-Си бемол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом караш по слух за какво ти е таб.

Даже съм ти написал и тоновете , така че няма смисъл от табове.

Ако пък не разбираш буквите от първия ми пост-

 

C-До

D-Ре

E-Ми

F-Фа

F#-Фа диез

G-Сол

A-Ла

B-Си

Bb-Си бемол

е тфа е истината мерси само незнам къде се намира БЕМОЛ и незнам кфо значи даже ... :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бемолът понижава височината на тона с половин тон . Във случая имаш си бемол , което значи , че този тон е с половин тон по нисък от обикновено си , тоест едно прагче по ниско от си .

А диезът повишава с пловин тон височината . Например фа диез се свири с едно прагче по-нагоре от чисто фа .

 

Това е , не е много сложно , но трябва да се знае.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
:( Тая темичка разцепи :) Табове на Радка пиратка едва ли има но виж http://www.akordite.com/index.php?option=c...mp;song_id=1192 тва може да ти свърши работа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.