Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен синтезатор


PlamenM

Recommended Posts

Здравейте, има ли някой съфорумец който да притежава такова чудо китарен синтезатор например от Роланд сериите..Свирил съм на такова нещо по разни магазини извън БГ, но ми е интересно ако някой има впечатление от първо лице. Мисля че в България китариста на Зона Ц имаше такъв..Знам че сега консерваторите :metalist: ще ме погнат , то китарният синтезатор не замения готиния звук от лампов Маршал или Меса, той просто е нещо различно...

тук може да чуете някой интересни демота на Роланд ВДжи 88

Demos

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал сьм роланд ГИ 10 - което е само конвертор - да се вьржеш кьм синт -скофилд. ал ди меола, дйенифьр батьн

и после коргх 911 - изцяло аналогов - браян мей

трудни са за бачкане особенно на живо

- не че е невьзможно - но трябва да си супер профи

както браян мей, скофилд. ал ди меола, дйенифьр батьн - това са хора които ги ползват

или пьк Вальо Градинарски - с моя бивш ГИ 10 први чудеса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете ме но първо деиствам после мисля....видях и чух какво предтавлява БГ-8

много кефи нашинката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В краткия си опит с китарни синтезатори - а именно по разни магазини като Сам Аш, останах с впечатлението че т.нар китарни и амп симулации звучат неособено добре, за сметка обача да невероятни бленди като рок орган , ситар и един куп други неща..и особено куул става като смесиш чистия звук на китара с лек синт....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарният синт не е предназначен за симулации на китари и усилватели. не, че не го може, но не му е там силата. аз предпочитам да свиря на пиано, орган. предимно клавишните ме влекат, но клавиатура с бели и черни клавиши не съм достатъчно добър, та си ползвам китарката със същата цел :pray:

Някои духови инструменти също ми допадат (но не толкова заради по-плавната атака), а аналоговите синтезатори разкъсват мрака!

 

аз имам YAMAHA G50+GD1

YAMAHA_G50.jpg

YAMAHA_G1D.jpg

 

Тъй като синта реално представлява конвертор на акустичния звук в миди инструкции (pitch & velocity) - може да се закачи всякакъв синт модул, семплер и прочие към него и да се свири на произволен инструмент или моделиран звук. Има невероятен диапазон за настройни на динамика, чувствителност, толеранс и т.н. Имаш ли въображение - може да направиш чудеса от смелост и храброст :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да си супер профи

Не съм съгласен- с добри настройки даже може да елиминира някои миниатюрни грешки- примерно разни грешни кликания с перото или неточни бендове

 

Но хората са прави, че целта на тая машинка НЕ е да симулира китара, което е смешно направо... жалко, че са много скъпи, иначе си струва и могат да се правят уникални неща с нея просто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината не чак всички симулации звучаха зле..имаше някои холоу боди китари които си звучаха съвсем прилично..а Ал Ди Меола на концерта вадеше доста добър изкривен саунд от Овейшъна точно с Роланд играчката...то и неговия модел си има вграден миди адаптер...много ме съблазнява това чудо...и все пак Роланд ВДжи 88 + адаптер = 1000 долара...ох...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.