Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Grg170dx


Randal

Recommended Posts

Е тоя корт ми хареса, че има заключване а не е с гадно тремоло като ибанеза. Ама за ся ще се задоволя с Ибанез, а

по - нататък се надявам да си купя нещо по хубаво за повечко банкнотки.

 

Пич, ако тремолата без заключване бяха гадни, нямаше да ги произвеждат.

Образовай се малко най-добре, от форума и от гугъл/уикипедия и след това споделяй разбиранията си с другите.

Нали разбираш колко много звезди използват тремоло без заключване, и то не защото не могат да си позволят да си купят китара със заключване.

Надявам се, разбираш накъде бия... и преди да започнеш да ми отговаряш - не, няма нищо подигравателно или злонамерено в това, което ти пиша.

Просто, ако искаш да разбираш от китари, неминуемо ще трябва да се поинтересуваш и да попрочетеш, като за начало. Не на последно място, това ще помогне и в изборът ти сега.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^ Предната ми китара беше такъв Ибанез. Вярно, че си беше гадно тремолото но да мислиш, че тоя флойд е кой знае колко читав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тремолото е гадно само в случаите, в които китарата не е сетъпната добре и човек не знае как да си слага струните.

Иначе си е тремоло... 6-винтовите тремола по-често имат проблеми(евтините), но тези, които стъпват на 2 пилона са си ОК.

При добър сетъп, те почти не разстройват в ръцете на повечето хора. Самато тремоло си е съвсем хубаво(в смисъл - ОК като за парите си).

Понякога неща като ключове, водачи за струните и недобри нътове спомагат доста за разстройването, а не самото тремоло, но топ-причината за прекомерното разстройване е неправилното поставяне на струните.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си призная има го и това нещо за проблемите при не добрия сетъп. За годината и половина, за която я притежавах така и не разбрах точно как да го сетъпна добре. Като я купих вярно, че почти не разстройваше (дори при използване на трема). Но пак не е върха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то и евтините флойдове, както споменаваш, не са върха.

Когато човек ползва тремолото за да си прави вибрато, леки дайв-бомбички и повдигания - може и без заключване.

Флойд трябва когато човек го ползва много агресивно, а и в случаите, когато има наистина много силов и рязък маниер на свирене(често късане на тънките струни от бедове и т.н.). Китаристите, например, които "галят" китарата (изниква ми в момента свиренетона Браян Мей) едва ли ще имат сериозни проблеми с разстройването с обикновено тремоло.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Моя лицензен флойд ама хич не издържа на агресивното ми свирене :greenangel: (донякъде се и прецака като и изтървах китарата на тротоара :girl_cray2: ) Редактирано от dean_dime
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Да, малко подвеждащ пост. Нямах предвид, че е близо до специфичният им тон, а до това, че е с по-добър тон. Сравнение с Ibanez Grg170dx примерно. Не знам дали си свирил с такава китара, нито имам голяма база за сравнение на китарни звуци, нито имам супер развит слух, ама за тия пари ми допадаше доста.

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тоя корт ми хареса, че има заключване а не е с гадно тремоло като ибанеза. Ама за ся ще се задоволя с Ибанез, а

по - нататък се надявам да си купя нещо по хубаво за повечко банкнотки.

 

Сигурно Блекмор и Малмстийн нямат пари за Флойд не, ами за заключване и все са им разстроени Фендърите. Живи да ги оплаче човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.