Jump to content
Българският форум за музиканти

Съмнителни бас трикове


balombi

Recommended Posts

Здравейте басисисти , днес се видях с един ваш колега и тоя ми обясни , че със специални настройки на кубето и заглушаване на басовите струни се получава звук на чинел . Много се съмнявам това да е така и искам да ви питам знаете ли за нещо такова и ако това е възможно как става .

 

П.П

Тоя същият ваш колега ми беше обяснявал как може да си свали баса една октава по-ниско и да свири сола . :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След този твой коментар не знам как да опиша емоциите, които ме заляха в рамките на една секунда. Минах през смях, замислих се, стана ми мъчно и след това пак избухнах в смях ^_^ Може и да може да се постигне това с процесори, опити и т.н. ама ако това е цел на един басист и е ултимума на желанията му, нека да го гони щом го възбужда истински.

Ще ти призная една тайна... На един басист не му е нужно да си сваля баса още по-ниско, за да свири сола ^_^:tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми мен ми стана интересно , но не знам дали може това да стане на истина . Сигурно вупросният ваш колега просто го беше хванало пиенето и се беше размечтал . Ама аз нали съм си наивен и му вервам и го гледам сериозно в очите . Май станах за смях с тази тема , ако модераторите искат може да я изтрият преди да влезе в бисерите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,пич не е точно от кубето,защото аз го правя и с миксера ми.

=> 1. Намаляваш средните.

2.Прекарваш кабелчето,за да не се оплита през колана.

3. Хубаво,но не задължително е да имаш протектор на главата на баса.

4. Не на последно място удряш с всичка сила по чинела с главата на баса по чинел,за предпочитане краш (16").

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Виж със съвременната техника можеш да накараш баса да звучи и като синтезатор такаче просто си намери подходящия ефект или пробвай предложението на колегата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.