Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо едната ми китара вади такъв звук а другата не


funshits

Recommended Posts

Кремона:

http://213.240.243.72/kremona.mp3

 

 

Карок:

http://213.240.243.72/karok.mp3

 

така едната е Китайска тази която вади по-хубав звук което е странно а другата КРЕМОНА е българска тя вади по-гаден звук и струните са и толкова твърди че просто не знам ! ако ги натисна силно ще ми влезнат в пръстите ! моля кажете ми как мога да го оправя това ? защото би трябвало Кремоната да е по-добрата китара по-хубав звук и т.н кремоната е с оригинални струни и пак звучи кофти

 

:think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записите които си направил са с доста лошо качество и трудно може да се прецени нещо от тях, но някои неща мога да ти ги кажа и без да слушам записи. Кремона са доста обикновени китари, не очаквай много от тях. В Китай правят какво ли не и честно казано някой неща там ги правят по-добре от тук. Китарата е комплексен инструмент - супер много неща влияят върху качеството на звука, струните не са излючение разбира се. Най-лесно се свири(поне според мен) с по-тънки струни, разположени по-ниско над прагчетата, иначе трябва да се прилага доста сила, което за начинаещ(като мен) си е зор работа на първо време. А и нали се сещаш - понякога по-добър звук е относително понятие... :cheers:

Редактирано от Lord_Bad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записите които си направил са с доста лошо качество и трудно може да се прецени нещо от тях, но някои неща мога да ти ги кажа и без да слушам записи. Кремона са доста обикновени китари, не очаквай много от тях. В Китай правят какво ли не и честно казано някой неща там ги правят по-добре от тук. Китарата е комплексен инструмент - супер много неща влияят върху качеството на звука, струните не са излючение разбира се. Най-лесно се свири(поне според мен) с по-тънки струни, разположени по-ниско над прагчетата, иначе трябва да се прилага доста сила, което за начинаещ(като мен) си е зор работа на първо време. А и нали се сещаш - понякога по-добър звук е относително понятие... :cheers:

А бе и аз съм начинаещ от 2 3 месеца свиря и е дзверски трудно на Кремоната на китайската си ми е супер :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БГ китара да просвири добре е доста зор работа, не че ги обиждам ама личен опит. в началото и на мен ми бяха високо струните и болеше доста , но кат му свикнеш и не ти пука :beer: а и ако искаш да минеш без мазоли по пръстите :cheers: все пак пробвай да ги свалиш от винтовете на магарето даже и съвсем малко да ги смъкнеш имаш чувството че сама свири :) па сеа кат имаш две китари па свири си на по-добрата другата само от време на време трий праха от нея :twisted:

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема с кофти саунда на кремоната не е само от струните

много голямо влияние оказва дървото от което е правена, ако китарата е от чам или шпертплат, нормално е да вади кофти звук

друга възлова точка са адаптерите, на кремоните по мое скромно мнение са доста зле, така че това също ти скапва звука :cheers:

 

това са само наи-очевидните причини....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

funshits, електрическите Кремони се правят от чам.

Това не е крайно лошо, ама не е и много добре, особено когато се прави в български завод.

Не се учудвай, че китайските талпи свирят по-добре.

В Китай, както и в някои други азиатски държави, се произвеждат всички сапове за масовия потребител - Ибанец, ЕСП, Джаксън, БЦ Рич... каквото се сетиш. Така че, те отдавна са изпреварили и без това абсурдната продукция на Кремона.

 

PS: Жесток аватар. Карай я все така. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

електрическите кремони са толкова големи дървеча че нема накъде повече. освен ако не е модната :green:

офф/ само задници по аватарите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта талпа е Кремона. И много се сдухвам, като говорите такива неща за БГ китаярите. Просто с всеки прочетен пост ми е все по-гадно после да я фана и да свиря на нея ;) Такаче ще ви замоля да се спрете :)

 

За струнките, мойте също бяха доста твърди, но смених на 8ци и сега са доста мекички и приятни за свирене. Плюс тва, понеже съм я вземал на старо, предишният и собственик ги е свалил много ниско. Не браждят никъде по грифа и се свири с лекота. :no: Обаче иначе всичко си е просто отчайващо по нея, такаче нете съветвам да се мъчиш много много с нея. Освен да си я преравяш нещо, ако ти се занимава, да си я пребоядисаш, да и смениш прагчетата, ейтакива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях чувал за китара от шперплат, но ще е интересно да видя такава. Вероятно е доста гъвкава... за разлика от тия, които ги правят от талашит.

:no::););):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта талпа е Кремона. И много се сдухвам, като говорите такива неща за БГ китаярите. Просто с всеки прочетен пост ми е все по-гадно после да я фана и да свиря на нея :) Такаче ще ви замоля да се спрете :no:

ми тя и мойта е нашенска китара(та даже и баса и акустичната са ми се БГ) ма тва не ми пречи да си ги плюя и след тва да си свиря с кеф ;)

а иначе funshits свири си на китайското и тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ся , Елмо , всяка китара е добра с нещо . Аз честно бих казал , че предпочитам някоя кремона пред скуер , да не се обиди някой . Аз даже ще взема да гепя на един приятел кремоната , тип стратокастер с 3 единични адаптера и фиксиран бридж , ще си я боядисам и за резервна просто идеална . На всичкото отгоре е удобна , тежка .

 

пс.Китари нито от талашит нито от шперплат съм виждал . Някой може ли да постне снимки ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пс.Китари нито от талашит нито от шперплат съм виждал . Някой може ли да постне снимки ???

не си виждал, защото едва ли има :) а иначе наистина са удобни на мен ми е идеална мойта ;)

п.п. на тия шперплатените custom version сигурно ще е от пециглас :no::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пс.Китари нито от талашит нито от шперплат съм виждал . Някой може ли да постне снимки ???

най-вероятно за кухарки става въпрос. Акустичната ми кремона е такава.

иначе мойта кремонка отговаря по описание натвойта, ама вече е пребоядисана, сравнително сполучливо. И нече неи се кефя, ама в дадени моменти имам усещането, че спира развитието ми като китарист (майкоу). Първа струна е ужасно близо до ръба на грифа и постоянно се изплъзва отстрани. Освен тва праговете ми са толкоз опилени, че при бенд на някои позиции струната опира в грифа и леко са поопилили лака. А и вибрато там се прай трудно, изморява ми се пръста :metalist:

 

Абе ще си купя една ямаха и тая кремона публично ще я подпаля, пък после нека я продават за хиляди левове като искат :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.