Jump to content
Българският форум за музиканти

Дрънчи ми главата


L.K.

Recommended Posts

Дрънчи ми главата на китарата. Най-осезателно е при флажолет на 12-то прагче на 6-та струна. Вероятно е от някой от ключовете.

Как да го хвана кой е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще бъде най-осезаемо на як дистър. Дай на флажолет, после спри струните с ръка и горе една по-една ги спирай да видиш. Би трябвало да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То няма от какво друго да е това дрънчене на главата май .. освен от ключовете .. както казаха по-нагоре, хвани докато дрънчи и самия ключ, и тялото на ключа, и аз имах такъв проблем наскоро. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще бъде най-осезаемо на як дистър. Дай на флажолет, после спри струните с ръка и горе една по-една ги спирай да видиш. Би трябвало да стане.

 

Е, честно, нищо не разбрах! Както и да е, docc е отговорил каквото трябва, другото е чесане на пръсти :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да го усетя с ръка. Ако се допра до главата или ключа тя спира да вибрира. Ако държа грифа - също. Ще взема да местя един микрофон по ключовете докато го хвана кой е. Или стетоскоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж навсякъде по китарата където има болтче да не е разхлабено нещо. На предишната ми китара се получаваше дрънчене от единия ринг на адаптера, защото беше разхлабен. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да го усетя с ръка. Ако се допра до главата или ключа тя спира да вибрира. Ако държа грифа - също. Ще взема да местя един микрофон по ключовете докато го хвана кой е. Или стетоскоп.

Нещо съм се объркал, мислех, че му дрънчат самите струни отгоре на главата.

 

Ами след като дрънка, трябва да има местене, демек docc наистина е прав - пипай ключовете, ще го хванеш кой е, завинтвай и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали си го каза, че където да хване грифа и спира да дрънчи, как тогава да разбере от кой ключ е? хмм, да не е от моста или от гайката на тръс рода? И пробвай да ги затегнеш всичките ключове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като хвана грифа спира, защото ръката поема вибрациите. Всеки гриф вибрира, главите също. Само дето моята дрънчи. По празниците ще сваля струните и ще проверя всичко покрай ключовете. Щеше ми се да свалям само един, ама засега не мога да го хвана. Тръсрода е натегнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.