Jump to content
Българският форум за музиканти

проблеми със Звука моля помагайте


Randal

Recommended Posts

Здравейте! Аз свиря във една група и свирим в едно малко помещение, е не е кой знае колко малко но не е голямо. Имаме проблем с това че барабаните са мн силни и тогава се налага да усилваме звука на китарите и баса и вокала, но след репетиции ушите ни свирят ако може така да се каже още доста време. Въпроса ми е дали може да ми даде идея как да изолираме барабаните или по някакъв начин да се справяме с този шум че имаме доста сериозен проблем с ушите. С тапи не става пробвахме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнак как и колко силно свирите вие ама в групата, с която свиря аз, сме 5 човека и репетираме на едно адски малко място... можеби 7х2м??

Таа аз ползвам тапи, а другите не се оплакват, НО при положение, че барабаните са заглушени по стандартните начини, които можеш да намериш в раздела на ударните предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, колко е голямо де? Не си особено точен.

 

Иначе за да се 'смекчи' звука може да покриете стените с нещо, най-евтиното решение е килими, черги, завеси, и прочее глупости. Това помага донякъде за кънтенето и за кофти резонанс на определени честоти. Колкото по-тежки, толкова по-добре. Второто е да се направят правилни настройки на инструменталните хапаратури - примерно ако китарите имат много ниски, басът ги е надупил също, и касата като се включи и става едно 'бо-бо-бо' и никой не знае какво се случва. Ако китарите нямат никви среди, потъват, и китаристът решава да врътне волюма на ампа, щото не се бил чувал. Същото се отнася за честотните настройки на вокалните микрофони. Айде пак брада. Ако барабаните са кофи, със стари, ненастроени кожи, и по тях се блъска селската, също стъжнава картинката много.

 

И все пак ако сте се наблъскали в мазе 2х2х2 метра, нищо няма да ви спаси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами помещението не е 2 на 2 м и по стените е облицовано със дурво няма кунтене толкова много. Всеки си свири със кубе и е отделно от другите не сме през пулт за да регулираме нещо от там. А за барабаните може ли малко повече инфо как се заглушават с подръчни материали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, брат, ако си настройваш китарите толкова каруцарски, колкото си пишеш постовете, ще ти дрънчи не ами, ще ти скърши главата от лайнян звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, брат, ако си настройваш китарите толкова каруцарски, колкото си пишеш постовете, ще ти дрънчи не ами, ще ти скърши главата от лайнян звук.

Какво разбираш под каруцарско писане ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.