Jump to content
Българският форум за музиканти

колко пари струва издаване на албум?


Recommended Posts

що бе, доста български метал групи имат по-добър саунд от западни "професионални" такива :blink: Не знам какви точно са ти критериите, но в БГ много важен такъв е цена/качество.

Последния Рамщайн е с бюджет над 1 милион евро ;)

би ли дал пример :blink: не с цел заяждане,просто ми е любопитно, то с моите изкривени представи за звук

 

а специално рамщанй едиствено огромното количество пари вложени в тях ги харчи, групата като такава е гола вода... 2-3 бавни и прости рифа, гнусен немски текст, малко анти-американизъм и работата спи... пък истината - някви дърти мъже се правят на клоуни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бе, доста български метал групи имат по-добър саунд от западни "професионални" такива :blink: Не знам какви точно са ти критериите, но в БГ много важен такъв е цена/качество.

Последния Рамщайн е с бюджет над 1 милион евро ;)

би ли дал пример :blink: не с цел заяждане,просто ми е любопитно, то с моите изкривени представи за звук

 

а специално рамщанй едиствено огромното количество пари вложени в тях ги харчи, групата като такава е гола вода... 2-3 бавни и прости рифа, гнусен немски текст, малко анти-американизъм и работата спи... пък истината - някви дърти мъже се правят на клоуни...

Пецко има супер звук на живо.

А рамщайн нема такъв оркестър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angerpoint, SJK, Vendetta, Redrum, Extremum, Korozy, Фийлд, Дредлокз...

Зле звучащи западни групи са повечето западни групи. Тези които си чул по радиото и ТВ са доста малък процент от всички, които творят на запад :)

Можем да споменем също (не са толкоз метал де) - БТР, Пецко, Субдибула :)

 

Парите изразходвали всички гореспоменати групи, както и членовете им поотделно, през целия си живот май са по-малко от тези вложени за една по-сериозна западна продукция, нали???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а специално рамщанй едиствено огромното количество пари вложени в тях ги харчи, групата като такава е гола вода... 

 

... пък истината - някви дърти мъже се правят на клоуни...

Ами да! "Правят се на клоуни",защото могат да си го позволят... с многото пари,дето ги харчи някой,който бъкел не знае Български - иначе,досега да се е "отворил",как трябва да стават нещата.

 

Според мен, студийният звук на Rammstein е на високо ниво - въпреки многото пари и липсата на "правилна младежка ориентация".

Даже може да се формулира принципен отговор на въпроса-тема:"Колко струва...?" - Колкото си по-млад,толкова си по-наясно(вероятно защото,все още не си обременен от чужди,т.е. ненужни мнения и от "погрешно"насочена практика) и съответно ти трябват по-малко пари,за да свършиш работата според разбиранията си(единствено-"правилните").

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

docc - рамщайн се правят на клоуни за да са интересни, тей като не са интересни с музиката си, всеки ще ти каже "ааа онея изруди ли" а не "ааа ония с елементарните рифове и превзетите текстове ли"... в чужбина има толкова пари и възможности че могат и от най големите идиоти да направят звезди, и тук го има тоя момент само че местното простолюдие си пада по по-"черните" стилове. За мен лично рамщайн са чалгата на метъла - опростени, демонстративни и с цел единствено пари.

 

Вярно е че нашенските групи малко влагат, ама още по малко изкарват. На кофти място сме се родили това е всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angerpoint, SJK, Vendetta, Redrum, Extremum, Korozy, Фийлд, Дредлокз...

Зле звучащи западни групи са повечето западни групи. Тези които си чул по радиото и ТВ са доста малък процент от всички, които творят на запад ;)

Можем да споменем също (не са толкоз метал де) - БТР, Пецко, Субдибула ;)

 

Парите изразходвали всички гореспоменати групи, както и членовете им поотделно, през целия си живот май са по-малко от тези вложени за една по-сериозна западна продукция, нали???

съгласен съм ,че споменатите БГ банди звучат прилично.

Тук повечето не обърнаха внимание на Мнението на Бобалан.

Но Замислете се - за смешно Малко пари в БГ може да се направи Приличен Звук за Рок Банда.За същото качество,извън БГ ще се наложи да се плати доста :read:

...и все пак Високия Бюджет предполага по-добро качество

;)

Затова Плащайте! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе специално на корози звука хич не ме кефи, може би новите неща са по добре, но тия които съм слушал бяха в стил "аз съм долу в кладенеца и свиря"

 

вендета - да, доста е приличен - за тях съм съгласен - те къде са записвали?

 

фийлд - добре записан, но не особенно добре смесен, има една голяма празнина в микса която скапва цялостана картина, пък лигавенето само спомага за това

 

другите групи не съм ги слушал дотолкова че да коментирам <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

docc - рамщайн се правят на клоуни за да са интересни, тей като не са интересни с музиката си, всеки ще ти каже "ааа онея изруди ли" а не "ааа ония с елементарните рифове и превзетите текстове ли"... в чужбина има толкова пари и възможности че могат и от най големите идиоти да направят звезди, и тук го има тоя момент само че местното простолюдие си пада по по-"черните" стилове. За мен лично рамщайн са чалгата на метъла - опростени, демонстративни и с цел единствено пари.

 

Вярно е че нашенските групи малко влагат, ама още по малко изкарват. На кофти място сме се родили това е всичко.

Уважаеми, простотата не значи лош продукт, а хубавият имидж е прекрасна съставка... exile е прав <_< Това колко елементарна е една музика не е показател за нейната гениалност (абе силна дума, ама схващаш смисъла).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Въпроса е какво ще свриш, ако тръгнеш да записваш метъл албум, няма смисъл да си хабиш силите,просто с такъв стил никой няма да ти обърне внимание ,камоли и да ти се продаде албума.Само ахат успяха, ама те са стара банда и всеки ги знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вендета - да, доста е приличен - за тях съм съгласен - те къде са записвали?

 

фийлд - добре записан, но не особенно добре смесен, има една голяма празнина в микса която скапва цялостана картина, пък лигавенето само спомага за това

Вендета -> в Графити. Аз едното нещо дето като си пуснах диска за пръв път ме издразни беше тона на китарата, но освен това звука е диста як и отива на групата пък в Графити не е нечовешки скъпо :)

 

На Fyeld ще се повторя и потретя, но звука им адски много ме кефи още откакто го чух за пръв път може да не е обработен по най-добрия начин, но самите китари барабани а и гласа ба Бобз са супер добри за сметка на това ...което често пъти го предпочитам пред перфектно смесена песен в която тон-а и тембъра на инструментите/вокалите sux. За да се върна към темата - чувал съм че албума на fyeld е записан за няколко часа..примерно 5 или нещо такова -> може да се направи звук на разумна цена.

 

offtopic: Сега се сетих и зa eXK, чиито звук е доста здрав. Качили са си песните в датата: http://store3.data.bg/deebo/?NI=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е минималната бройка за матрица в БГ и колко струва?

Доколкото знам,всяка матрица може да понесе отпечатването на определен брой дискове,след което трябва да се прави нова.Не съм сигурен.В моя случай от 2000 г.,за 2000 диска не се наложи нова матрица.След като си поръчаш матрицата,тя си остава в теб,и можеш да я носиш за печат където си пожелаеш.Що се отнася до цената можем да го проверим(и без това ще ви гостувам в края на лятото),тъй като цените вече са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

docc - рамщайн се правят на клоуни за да са интересни, тей като не са интересни с музиката си, всеки ще ти каже "ааа онея изруди ли" а не "ааа ония с елементарните рифове и превзетите текстове ли"... в чужбина има толкова пари и възможности че могат и от най големите идиоти да направят звезди, и тук го има тоя момент само че местното простолюдие си пада по по-"черните" стилове. За мен лично рамщайн са чалгата на метъла - опростени, демонстративни и с цел единствено пари.

 

Вярно е че нашенските групи малко влагат, ама още по малко изкарват. На кофти място сме се родили това е всичко.

Гледал съм Рамщайн,но останах с впечатление,че единствения рокаджийски елемент в групата е китарата,за която не съм сигурен че не е миди.Извинете,Рамщайн рок група ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм Рамщайн,но останах с впечатление,че единствения рокаджийски елемент в групата е китарата,за която не съм сигурен че не е миди.Извинете,Рамщайн рок група ли е?

Детайлните стилови квалификации не са ми страст,но относно Rammstein може да се каже,че това тяхното определено не прилича на DJ Party. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) DJ ми е останало като нарицателно от RIVA SOUND,но основно не съм такъв.Е...работил съм и като такъв.Ползвал съм Ду хаст и още едно две.Може и да греша,но когато ги гледах като че ли долових и нещо електронно.Чух и техно фрагменти.Затова попитах.Нямат ясно изразен стил като AC DC,PURPLE...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.