Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся микрофон


MaPT0_T

Recommended Posts

Здравейте (:

Търся да си купя микрофон за пеене и за озвучаване на кубе , за съжанение бюджетът ми е доста ограничен , около 60 - 70 лева . В сайта musicwrld.bg се предлагат няколко модела , които се вписват в бюджета ми и искам мнение за тях :

1. AKG D 44 S

2.Behringer XM1800S

3. Behringer XM8500

4.Electro - voice Co9

5.Electro - voiceN/D167

6.Gemini DJM-2

7.SHURE C606W

8.Behringer C2

 

Ще помоля да ми обясните също какво означава динамичен микрофон, кондензаторен микрофон , микрофон с малка (голяма ) мембрана (: Мерси предварително (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Electro - voice Co9 - това е твоя избор от тези които си изброил

 

 

 

Behringer XM1800S, XM8500 - не стават

AKG D 44 S, SHURE C606W - хубави марки, но в тоя ценови клас са като Behringer

Behringer C2 - става за акустична китара, за кубе НЕ. За вокали също не е подходящ

Gemini DJM-2 - нямам наблюдения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофони

 

В този сайт има много добре описана информация за всички микрофони там.На много добри цени можеш да си избереш.Аз лично съм доволен. :offtopic-001:.Успех в избора.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме прощават гореписалите, ама така не става!

Отиваш в музикален магазин/не в ширпотреба/, казваш колко пари имаш и почваш да тестваш микрофоните, които ти предложат един по един, докато си харесаш гласа през усилвател и колони/без корекции/!

Може да останеш много изненадан от резултата!

А микрофона за пеене :punk_guitar: и микрофона за озвучаване на кубе са две РАЗЛИЧНИ неща. :slap:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е да си познаваш гласа.Да знаеш къде в честотната му характеристика имаш пик,и къде ти липсват честоти.Ако си представиш графиката на честотите на твоя глас,това ще е една линия вървяща почти водоравно,като там ,където гласът ти е по-изявен ще има изкачване нагоре,а там където не е-вдлъбнатинка.Ако предположим че имаш такава вдлъбнатинка около 200 херца,ще търсиш микрофон който в своята честотна графика да има повишение на това място защото ако няма,гласът ти ще страда от липса на топлина.Аналагично,ако гласът ти има покачване в четотите около 3000 херца (което ще е дразнещо за ухото) трябва да търсиш микрофон с графока която има вдлъбнатинка на това мяато от графиката.Другата характеристика за която трябва да гледаш е "gain before feedback" .От нея зависи дали микрофона ще дава дразнещи микрофонии.Колкото по-висока е тази характеристика-толкова по рядки ще са микрофониите.Марката няма значение.Кондензаторните микрофони имат нужда от специално захранване и са по-"крехки" ,но и по-чувстителни.За парите които имаш търси микрофон с подходящи за теб характеристики.Дано да съм бил полезен.

П.С.Разгледай графиките на микрофоните които искаш да купиш-те дават цялата тази информация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.