Jump to content
Българският форум за музиканти

Maple или Oak палки?


Recommended Posts

Hickory са най-здрави, иначе незнам с точност но най-вероятно търси разлика в плътноста на дървото, самата маса на палката, и това как реагира на удар.. мисля че в сайтовете на производители на палки можеш да намериш това което те интересува :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клена и дъба като материал за палки са кажи речи пълна противоположност. Кленовите са най-леки и не особено здрави. Аз примерно харесвам кленовите,защото могат да бъдат дебели и леки палки. Дъбовите са по-тежки дори от хикорито и са доста здрави. Имал съм два модела от японски дъб - адски корави и тежки. Там пък е обратното - могат да бъдат тънки и все пак да са достатъчно тежки. Истината, че хикорито не случайно е най-популярно - просто съчетава максимално от всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ама в сайта, реално пише че 2В модел палки са за тежка музика , а аз като си взех 5В ръцете ми се измориха бързо, и ме заболяха пръстите .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ама в сайта, реално пише че 2В модел палки са за тежка музика , а аз като си взех 5В ръцете ми се измориха бързо, и ме заболяха пръстите .....

Еми да тежка - Хеви метъл :greenangel: .

където е само 1 бийт 4/4 :thumbs_up: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз напоследък свиря с 5а Хикори и 5б Japan Oak. Хикорито го използвам за поп и фънк, но ако трябва да свиря рок - Oak-а е моята палка ! И като усещатане, и като звук, да не говорим, че е почти неразрушима :D

Едни от любимите ми палки са сигничъра на ДжоДжо Майер, които пък са Maple...

Избора на палка зависи от много неща - физиката на барабаниста, стила на свирене(по-леко или по-агресивно), желания звук....,а дори и цената...

 

deyan_93 - Всякакъв вид болка при свиренето на барабани значи само едно нещо - неправилна постановка ! Гледай някакви обучителни видеа, или най-добре - посети реномиран учител, за да разбереш къде грешиш :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като Коко. Свиря с Нова 5а мейпъл, предните ме издържаха 8 месеца и ги смених, защото топчета вече не бях годни за добър джаз райд звук. Последните ми палки бяха същите, но хикори - освен че се амортизираха 3 месеца по-бързо, минавайки пак на мейпъл имах чувството, че до скоро съм свирил с клони.

Относно основния въпрос мейпъл или оак - като материал кленът е по-жилавото дърво от двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се зачудих защо за 3 месеца счупих 2 чифта Vic Frith, даже 2-рия чифт отиде за 1 седмица и като се усетих какво права разбрах(удрях като "душманин" :Д по барабаните) .Сега подходих по по нежния начин и не удрям ,а се опитвам да свиря :Р и палките се държът......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравина - в следния ред(зависи от строежа на дървото) - Оук, Хикори, Майпъл(не ми се сменят азбуки сори :punk_guitar:)

 

Тежест - същото като горното - Оук са най-тежки.

 

Звук - всеки му според предпочитанията, като по-тежките и направени от по твърдо дърво палки вадят по "фокусиран" звук. Иначе, разбира се, е изцяло въпорс на вкус.

 

Аз лично харесвам оук палки, сигничър на Нийл Пиърт(Вик Фърт) - отличен звук, здравина, баланс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.