Jump to content
Българският форум за музиканти

Монтаж на E M G - P A 2


Recommended Posts

Реших да монтирам ей т'ва жуотну ей така за пробата. Обаче днес така ме цепи тикавата, че направо не мога да мисля.

Принципно схемата за свързване ми е ясна, защото съм го правил, обаче това PA 2 леко ми обърка представите.

Така или иначе нищо не разбирам от електроника и се ориентирам по картинките и така свързвам кабелите.

Така..., тъй като ще монтирам жуотното с пасивни адптери, леко ме обърква момента (ограден в черен кръг ), който

не ми е ясен откъде идва. Там пише ''Red wires from pickps''. Та въпросът ми е:

Трябва ли да го игнорирам този момент и да го направя така както съм го очертал с червената черта?

 

Ако е '' не, не трябва'' , какво трябва да се направи, защото наистина не ми е ясничко.

Нещото което виждам, са кабелът на адаптера които се връзва към едното краче на потенциометъра а масата му, на маса. А тия червени кабели (Red wires from pickps) да не би, да са захранване за активни адаптери???

 

1331711916353673141268817099VJumIHVgAVb0RvKc6ZF8.JPG

 

пп Така ме цепи шлема, че забравих да сложа снимката :)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, според мен тези ''Red wires from pickps'' захранват адаптерите. След като твоите адаптери не са активни не им трябва захранване значи тези кабеляци не се включват.

От батерийката кабел само към EMG-то

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червения кабел си е захранването на преампчето.

Другите червени са в случай че имаш активн адаптери, въпреки че в такъв случай не виждам смисъл от джаджата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.